Článek
Pořad Pískoviště bude předškolákům vysvětlovat současnou politickou agendu v jazyce, kterému rozumějí. „Kde jinde mohou děti diskutovat o geopolitice tak snadno jako o konfliktech nad lopatkou v písku?“ píše Solovjov na sociální síti Telegram.
Složitosti „geopolitiky“ budou vysvětlovat světoví vůdci, jako jsou prezidenti Spojených států, Ruska, Francie a Turecka, stejně tak vůdce KLDR či šéf Tesly Elon Musk, které umělá inteligence přetvořila do dětské podoby. Budou podle Solovjova spolu diskutovat prostřednictvím videospojení a budou se bavit například o „dovolené v Istanbulu“, píše web deníku oe24.at.
Ruský prezident Vladimir Putin je vyobrazen s přátelskými, klidnými rysy v obličeji. Na sobě má bílé kimono pro judo. Vedle něj je plyšový medvídek odkazující na symbol ruské identity a černá loď, jež má odkazovat na černomořskou flotilu.

Vedle něj je vyobrazen severokorejský vůdce Kim Čong-un, v současné době dodavatel zbraní pro Putinovu invazi na Ukrajinu. Figurka Kima svírá oběma rukama hračku rakety. Obrovské rakety se pak tyčí v pozadí jeho pokoje bez oken. Jeho kreslená e-mailová adresa BigBadaBoom@pyongyang.kp je neobratná narážka na explozi.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan má na hlavě tureckou pokrývku zvanou fez a jeho e-mailová adresa je LuxuryTurkey@booking.com.
Americký prezident Donald Trump před časem na adresu Vladimira Putina a Volodymyra Zelenského řekl, že se „chovají jako hašteřivé děti“. Solovjovův pořad ale právě šéfa Bílého domu zobrazil jako nafučeného chlapečka, který se hádá s Elonem Muskem.

Nafučený Donald Trump se hádá s Elonem Muskem.
Další postavičky mluví samy za sebe. Trump se šklebí v kýčovité zlaté místnosti, Musk zírá na svou mini teslu. Kim Čong-un se vysmívá francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi: „Nemůžeš si hrát, jsi pořád se svou babičkou!“ Což je narážka na jeho manželku Brigitte, která je o 24 let starší.
Vloni v říjnu prezident Vladimir Putin řekl, že „základní hodnoty“ ruského státu by měly být dětem vštěpovány již od předškolního věku, a podpořil iniciativu, kterou měla předložit finalistka soutěže Učitelka roku Naděžda Voroncovová, aby se „rozhovory o důležitých věcech“ rozšířily i do mateřských škol, píše web The Moscow Times.