Hlavní obsah

Případ zavražděné z Neziderského jezera má temné pozadí s prvky kanibalismu

2. 5. 2018, 15:32 – Vídeň

Vražda ženy, která podle médií zřejmě byla slovenskou prostitutkou a jejíž rozčtvrcené tělo bylo nalezeno u Neziderského jezera na východě Rakouska, má mnohem temnější pozadí, než bylo dosud známo. Třiašedesátiletý Rakušan, který se k činu již doznal, část těla zmrazil, aby ho později mohl sníst, uvedla ve středu podle agentury DPA rakouská prokuratura. Identita ženy prozatím není známa.

Ilustrační foto

Článek

„Měl v plánu ji později ochutnat,” řekla mluvčí prokuratury Verena Strnadová o části těla, kterou si vrah uschoval v mrazáku.

Rakušan tvrdí, že se s ženou, která mu sdělila falešné jméno, seznámil v březnu na vídeňském Západním nádraží a odešel s ní domů. Žena ale začala křičet, když přistoupil k intimnostem, proto ji v panice uškrtil.

Chybějí ještě ruce a lýtka

Následně ji rozřezal a těla se zbavil v Neziderském jezeře, kde má jeho matka chatu. Trup objevil rybář asi 800 metrů od břehu a policejní potápěč pak našel na dně hlavu zavražděné. Policie dosud neobjevila všechny pozůstatky, nenašly se ještě ruce a lýtka ženy.

Identitu oběti, které bylo mezi 25 a 30 lety, policie prozatím nezná. V databázi ale má její DNA, kterou našla loni na jaře ve Vídni při vyšetřování případu vloupání do sklepa. Souvislost mezi ženou a vloupáním známa rovněž není.

Rakušan, který se k vraždě doznal, strávil za mřížemi za různé násilné a sexuální činy přes 30 let. Podmínečně propuštěn byl v říjnu 2016.

Reklama

Výběr článků