Hlavní obsah

Pět let natvrdo. Čech jde na Slovensku do vězení, při demonstraci házel kameny na policisty

30. 6. 2021, 11:21 – Bratislava

Pětiletý trest odnětí svobody nepodmíněně dostal 32letý občan České republiky Pavel R. za útok na policisty během nouzového stavu. Verdikt je pravomocný.

Foto: Ivan Vilček, Právo

Fotbaloví ultras.

Článek

Muž házel kameny a dlažební kostky na policisty v průběhu listopadového shromáždění před úřadem vlády v Bratislavě. Na místě byl zadržen a obviněn ve věci obzvláště závažného zločinu útoku na veřejného činitele spáchaného v krizovém stavu. Kameny a dlažební kostky zasáhly policisty do přilby, hrudi a do dalších míst na těle.

Čechovi za výtržnosti při demonstraci v Bratislavě hrozí dlouholeté vězení

Koronavirus

Nouzový stav byl na Slovensku vyhlášen v souvislosti s pandemií koronaviru. Platil rovněž zákaz shromáždění více než šesti osob.

Foto: Ivan Vilček, Právo

Fotbaloví ultras.

Navzdory tomu se v listopadu 2020 sešlo před Úřadem vlády Slovenské republiky několik tisíc lidí, převážně ultras fotbalových klubů z celého Slovenska. Byli mezi nimi také členové a sympatizanti Lidové strany Naše Slovensko. Účastníci protestu křičeli hesla jako „Matovič do basy“, „Nedáme se testovat“, „Matovič je k...t“ a „Slovensko Slovákům“.

Foto: Ivan Vilček, Právo

Členové ultras zapálili před úřadem vlády světlice a začali házet směrem na budovu dělobuchy. Někteří dokonce vylezli na bránu úřadu vlády a snažili se ji vylomit. Po chvíli, když začala praskat zeď, do níž byla brána ukotvena, nastoupila před budovu jednotka těžkooděnců. Okamžitě se na ně snesla sprška kamení a lahví. Policie použila proti členům ultras slzný plyn a vodní dělo.

Reklama

Výběr článků