Článek
Provládní web mandiner.hu uvedl, že majetek lídra maďarské opozice Pétera Magyara po rozvodu s exministryní spravedlnosti Judit Vargovou přesahuje 500 milionů forintů (30,8 milionu korun).
Majetek pravicové političky Vargové, která ve vládě působila naopak v dresu Orbánovy strany Fidesz, má po rozvodu činit přibližně 182 milionů forintů (11,2 milionu korun).
Web se přitom odvolává na majetková přiznání bývalých manželů. „Z manželství s Judit Vargovou vyšel jako ,vítěz‘ Péter Magyar, který si ponechal opravdu cenné nemovitosti. Exministryni spravedlnosti zůstaly dluhy a přišla i o vzácné piano,“ poznamenal provládní web.
Médium přitom v této souvislosti neoslovilo ani lídra opozice, ani jeho bývalou manželku. Není proto jasné, s jakým majetkem oba do manželství vstupovali, zda měli předmanželskou smlouvu a jakým způsobem došlo u rozvodu k dělení společného majetku.
Mezi Magyarovy nemovitosti patří například byt o rozloze 216 metrů čtverečních v XII. budapešťském obvodě, nezastavěný pozemek nedaleko Balatonu o rozloze 7923 metrů čtverečních, cenné papíry, hodnotné obrazy a automobily.
Vargové údajně zůstal po rozvodu rodinný dům v obci Balatonhenye u Balatonu v hodnotě 137,8 milionu forintů (8,5 milionu korun) s rozlehlým pozemkem v hodnotě 44,6 milionu forintů (2,7 milionu korun).

Judit Vargová na snímku z roku 2023
Web tvrdí, že podle posledního majetkového přiznání Magyar nemá žádné dluhy, ale Vargová splácí úvěr ve výši 65 milionů forintů (4 miliony korun). Provládní web neuvádí, kdy a za jakým účelem si Vargová vzala úvěr.
Demise po skandálu
Vargová a Magyar se rozvedli v roce 2023 po patnáctiletém manželství. Mají spolu tři syny. Vargová zanedlouho odstoupila z funkce ministryně spravedlnosti v souvislosti s udělením milosti pro zástupce ředitele dětského domova ve městě Bicske, který kryl sexuální zneužívání dětí ředitelem ústavu. V souvislosti s aférou odstoupila také maďarská prezidentka Katalin Nováková, která milost udělila.
Magyar je nyní lídrem opoziční strany Tisza, která devět měsíců před parlamentními volbami vede v průzkumech před vládní stranou Fidesz premiéra Viktora Orbána. Podle červencového průzkumu agentury Republikon by opoziční stranu Tisza volilo 31 procent dotázaných a vládní straně Fidesz by dalo svůj hlas 24 procent respondentů.
Průzkum preferencí politických stran se týkal jen stranických kandidátek, ale v Maďarsku je kombinovaný volební systém, kdy ze 199 poslanců parlamentu je 106 zvoleno v tzv. jednomandátových volebních obvodech a 93 na stranických kandidátkách.