Hlavní obsah

Orbán se v emotivním rozhovoru svěřil se svými pocity po prohraných volbách

Odcházející maďarský premiér Viktor Orbán po volební porážce uvedl, že je připraven zůstat aktivní v politice. V souvislosti s prohrou promluvil o svých pocitech, a to především o „únavě, bolesti a prázdnotě“. Zároveň naznačil, že jeho budoucí role v politice zůstává otevřená a je zcela závislá na rozhodnutí jeho strany.

Odcházející maďarský premiér Viktor Orbán v povolebním rozhovoru pro maďarský kanál PatriotVideo: Reuters

Článek

„Udělal jsem v životě opravdu hodně věcí. Možná jsem byl někdy unavený, i když teď, po porážce, se najednou necítím starší, ale z nějakého důvodu se cítím mladší,“ uvedl v rozhovoru, přičemž podle agentury Reuters působil emotivně.

Po volební porážce podle svých slov „cítí, že mu bolest vzala hodně energie“ a není tedy schopný rozhodovat o svém dalším směřování.

Dodal také, že zatím neví, zda v životě mimo rodinu najde další motivaci, ambice nebo inspiraci. „Nevím, jestli v životě ještě najdu kromě své rodiny štěstí… Teď se potýkám s únavou, bolestí a prázdnotou, stejně jako vy,“ řekl, přičemž tím pravděpodobně myslel diváky.

V druhé části rozhovoru přirovnal dosluhující premiér svou situaci k fotbalu a naznačil, že je připraven buď „sedět na lavičce“, nebo „vést tým jako kapitán“. „Podívejte, když jsem začal odkládat svou další lásku – kromě své země – fotbal, říkal jsem si, že pro mě bude dobré, když mě posadí na střídačku a dají mi tam práci,“ uvedl.

„Když mi řeknou, že musím tým vést, pak ho povedu, budu ho trénovat a vyvedu ho na hřiště,“ dodal Orbán s tím, že jeho budoucí role bude záviset na rozhodnutí jeho politického tábora.

Výběr článků

Načítám