Hlavní obsah

Máme už Buk, budeme sestřelovat, hlásí ruští agenti v ukrajinských odposleších

18. 7. 2014, 21:09

Ukrajinská tajná služba SBU zveřejnila další sérii odposlechů telefonních hovorů, které měli v pondělí a ve čtvrtek vést agenti ruské tajné služby GRU s povstalci na východě Ukrajiny. Původ odposlechů však nelze nezávisle ověřit. Podle SBU se v nich hovoří o transportu raketových baterií Buk na Ukrajinu.

Foto: Maxim Zmeyev, Reuters

Trosky boeingu nedaleko značky vesnice Hrabove

Článek

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Oreon a náčelníkem štábu doněckých povstalců Olegem Bugrovem z pondělí 14. července zachycený ukrajinskou tajnou službou SBU:

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Oreon a náčelníkem štábu doněckých povstalců Olegem Bugrovem z pondělí 14. července zachycený ukrajinskou tajnou službou SBU: Oreon: "Máme už Buk, budeme sestřelovat..."

Bugrov: "Ano, vím o tom."

Foto: Maxim Zmeyev, Reuters

Trosky zříceného boeingu

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU:

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči?

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?" Burjat: "Ano, ano. Buk, Buk."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?" Burjat: "Ano, ano. Buk, Buk." Chmuryj: "Je na tahači?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?" Burjat: "Ano, ano. Buk, Buk." Chmuryj: "Je na tahači?" Burjat: "Ano, je tam. Musíme ji někde vyložit, abychom ji schovali."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?" Burjat: "Ano, ano. Buk, Buk." Chmuryj: "Je na tahači?" Burjat: "Ano, je tam. Musíme ji někde vyložit, abychom ji schovali." Chmuryj: "Je i s posádkou?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) se zástupcem povstalců s krycím jménem Burjat ze čtvrtka 17. července, zachycený SBU: Burjat: "A kam máme tu krasavici naložit, Nikolajeviči? Chmuryj: "Kterou? Tamtu?" Burjat: "Ano, ano, tu, co jsem přivezl. Jsem už v Doněcku." Chmuryj: "Je to ta, na kterou myslím?" Burjat: "Ano, ano. Buk, Buk." Chmuryj: "Je na tahači?" Burjat: "Ano, je tam. Musíme ji někde vyložit, abychom ji schovali." Chmuryj: "Je i s posádkou?" Burjat: "Ano, s posádkou."

Chmuryj: "Nikde ji neschovávejte, sama tam hned odjede. Pochopils?"

Údajná komunikace o sestřelení malajsijského letadla

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s nejmenovaným zástupcem povstalců ze 17. července, zachycený SBU:

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s nejmenovaným zástupcem povstalců ze 17. července, zachycený SBU: Chmuryj: "Vezmeš tam s sebou jen ty, kdo se vrátili, tolik lidí, kolik potřebuješ jako doprovod. Ostatní zůstanou tady. Až tam dorazíš, vedle je Pervomajskoje, podívej se na mapu."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s nejmenovaným zástupcem povstalců ze 17. července, zachycený SBU: Chmuryj: "Vezmeš tam s sebou jen ty, kdo se vrátili, tolik lidí, kolik potřebuješ jako doprovod. Ostatní zůstanou tady. Až tam dorazíš, vedle je Pervomajskoje, podívej se na mapu." Neznámý povstalec: "Rozkaz."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s nejmenovaným zástupcem povstalců ze 17. července, zachycený SBU: Chmuryj: "Vezmeš tam s sebou jen ty, kdo se vrátili, tolik lidí, kolik potřebuješ jako doprovod. Ostatní zůstanou tady. Až tam dorazíš, vedle je Pervomajskoje, podívej se na mapu." Neznámý povstalec: "Rozkaz." Chmuryj: "Tam někde v té oblasti se rozmístíš, dopravíš tam své lidi. Tvým úkolem je být v rezervě plus ochrana té věci, kterou tam přivezeš. Grjuza tam taky dorazí. Kdyby něco, jsem ve spojení."

Neznámý povstalec: "Dobře, rozkaz."

BEZ KOMENTÁŘE: Pád malajsijského letadla

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU:

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?" Chmuryj: "Nic moc, jsme teď v Marinovce, takže nic moc. Držíme se."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?" Chmuryj: "Nic moc, jsme teď v Marinovce, takže nic moc. Držíme se." Bocman: "A co se děje?"

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?" Chmuryj: "Nic moc, jsme teď v Marinovce, takže nic moc. Držíme se." Bocman: "A co se děje?" Chmuryj: "No co asi? Buší do nás pořád (raketami země-země) Grad, jen teď je chvíle klidu. Letadlo jsme teď trefili, sušku (stíhačku Suchoj). Máme už Buk-M, dostali jsme ho. Snaží se dostat ze Zelenopole a mohou jít jen přes nás. Včera jsme jim sestřelili dvě sušky, dnes už druhou. Dnes ráno bohudík dorazil Buk-M, je nám líp. Jinak to za moc nestojí."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?" Chmuryj: "Nic moc, jsme teď v Marinovce, takže nic moc. Držíme se." Bocman: "A co se děje?" Chmuryj: "No co asi? Buší do nás pořád (raketami země-země) Grad, jen teď je chvíle klidu. Letadlo jsme teď trefili, sušku (stíhačku Suchoj). Máme už Buk-M, dostali jsme ho. Snaží se dostat ze Zelenopole a mohou jít jen přes nás. Včera jsme jim sestřelili dvě sušky, dnes už druhou. Dnes ráno bohudík dorazil Buk-M, je nám líp. Jinak to za moc nestojí." Bocman: "Co na to říct? Cokoli je zapotřebí, zavolej, hned přijedu."              Chmuryj: "Díky, brácho. Za dvě hodiny vyrazím, zdá se, že je klid. Za dvě hodiny pojedu do Doněcka, protože tam pro mě dopravili tři (samohybná děla) Gvozdiky. Dopravím je sem, protože to tu máme těžké."

Údajný telefonát mezi agentem ruské vojenské rozvědky GRU s krycím jménem Chmuryj (vlastním jménem Sergej Petrovskij) s dalším agentem GRU s krycím jménem Bocman ze 17. července, zachycený SBU: Bocman: "Nazdar, brachu, jak to jde?" Chmuryj: "Nic moc, jsme teď v Marinovce, takže nic moc. Držíme se." Bocman: "A co se děje?" Chmuryj: "No co asi? Buší do nás pořád (raketami země-země) Grad, jen teď je chvíle klidu. Letadlo jsme teď trefili, sušku (stíhačku Suchoj). Máme už Buk-M, dostali jsme ho. Snaží se dostat ze Zelenopole a mohou jít jen přes nás. Včera jsme jim sestřelili dvě sušky, dnes už druhou. Dnes ráno bohudík dorazil Buk-M, je nám líp. Jinak to za moc nestojí." Bocman: "Co na to říct? Cokoli je zapotřebí, zavolej, hned přijedu."              Chmuryj: "Díky, brácho. Za dvě hodiny vyrazím, zdá se, že je klid. Za dvě hodiny pojedu do Doněcka, protože tam pro mě dopravili tři (samohybná děla) Gvozdiky. Dopravím je sem, protože to tu máme těžké." Bocman: "Poslyš, a co kdybychom na ně nasypali Grad?"

Chmuryj: "Grad my máme, ale chybí naváděč. To za prvé. A za druhé teď čekáme, že to Rusko musí ze své strany sypat na jejich pozice."

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků