Hlavní obsah

Macron dostal facku na setkání s veřejností

8. 6. 2021, 15:39 – Paříž

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý na setkání s veřejností v departementu Drôme dostal od jednoho z přihlížejících facku. Macron přicházel k davu za zábranami, podával si ruce s lidmi, jeden muž mu nejprve ruku stiskl a druhou rukou jej uhodil do tváře.

Foto: https://www.bfmtv.com/

Článek

Dalším pokusům o zfackování hlavy státu zabránila ochranka. Elysejský palác potvrdil pravdivost videa z incidentu, který zveřejnila stanice BFM TV.

Prezident Macron minulý týden zahájil šestitýdenní domácí turné, při němž si chce podle Elysejského paláce „sáhnout na tep” Francie, která se právě vynořuje z krize způsobené pandemií covidu-19.

Ke střetu došlo v obci Tain-l'Hermitage před střední hotelovou školou, kterou Macron navštívil. Ačkoliv na videu situace vypadá jako zásah, spolupracovníci prezidenta podle agentury AFP trvají na tom, že šlo jen o „pokus o facku”. Policie zadržela v souvislosti s napadením dva muže.

Francouzský prezident se v tyto dny snaží zapůsobit na voliče před nadcházejícími místními volbami a také před soubojem o prezidentský úřad plánovaným na příští rok, píší francouzská média.

Reklama

Výběr článků