Článek
Barrack, jenž je zároveň americkým velvyslancem v Turecku, Šaru pochválil za smysluplné kroky, které podniká v otázkách Izraele a zahraničních bojovníků.
Pokud jde o zahraniční bojovníky, Šara prohlásil, že budou předmětem syrského práva a že se zavázali nebýt hrozbou pro své vlasti i sousední státy. Také řekl, že mnozí z nich se v Sýrii oženili a mají děti, takže mohou usilovat o syrské občanství.
Před dvěma týdny Šara potvrdil zprávy médií o tom, že Sýrie s Izraelem vedou nepřímé rozhovory. Reuters k tomu tehdy uvedl, že prostředníkem jsou Spojené arabské emiráty. „Cílem této iniciativy je uklidnit situaci, než se vymkne kontrole,“ uvedl Šara o nepřímých rozhovorech.
Spojené státy v pátek oznámily, že zahájily zmírňování sankcí vůči Sýrii. Trump, který se během návštěvy Blízkého východu krátce se Šarou setkal, tento měsíc slíbil úplné zrušení protisyrských sankcí. Vyjádřil také naději, že se tamní vládě podaří stabilizovat situaci v zemi, jež prošla dlouhou občanskou válkou.
Spojené státy stejně jako řada dalších západních zemí zavedly sankce proti režimu syrského diktátora Bašára Asada, který často brutálně postupoval proti svým odpůrcům. V prosinci se však jeho režim během několika dnů nečekaně zhroutil, když islamističtí povstalci z uskupení Haját Tahrír aš-Šám (HTS) vedeným Šarou dobyli Damašek.