Hlavní obsah

Islámský stát má nového mluvčího, pohrozil útoky na turecké ambasády

5. 12. 2016, 19:28

Islámský stát (IS) pohrozil tureckým ambasádám po celém světě útoky. Hrozbu vyslovil prostřednictvím zvukové nahrávky zveřejněné na internetu nový mluvčí extremistické organizace abú Hasan Muhadžir. Jeho předchůdce zabili v srpnu Američané.

Foto: Stringer, Reuters

Bojovník Islámského státu

Článek

Muhadžir pohrozil, že příznivci IS budou útočit na „sekulární a od víry odpadlou tureckou vládu na všech místech“, ať už vojenských, nebo obchodních, a hrozba se týká i ambasád a konzulátů, které Ankaru po celém světě reprezentují.

Věrohodnost nahrávky se ještě nepodařilo potvrdit, uvedla agentura Reuters. Turecko nicméně útočí na severu Sýrie na Kurdy i na Islámský stát.

Muhadžir současně vyzval bojovníky IS a příznivce, aby neprchali z iráckého města Tal Afar u Mosulu a postavili se útočícím vládním a provládním jednotkám: „Ničte jejich vozidla, útočte na ně... V jejich krytech, ať ochutnají něco z vašeho trápení a nenechte si namluvit, abyste utekli.“

Muhadžir se stal mluvčím IS kvůli zabití dosavadního mluvčí abú Muhammada Adnáního, který měl zemřít 30. srpna při americkém náletu u Al-Bábu v syrské provincii Aleppo.

Reklama

Související články

Výběr článků