Článek
Jenkins Trumpa veřejně podporuje už dlouhou dobu, uvádí BBC. Americký prezident ho proto na vlastní sociální síti Truth Socal označil za „oběť příliš horlivého Bidenova ministerstva spravedlnosti“ a „úžasného člověka“, kterého perzekuovala a „ponechala napospas smrti“ „monstra z Radikální Levice“. „Šerifa Scotta Jenkinse, jeho manželku Patriciu a jejich rodinu protáhli Peklem,“ napsal Trump.

Šerif Scott Jenkins
Soudce v jeho případě sice do funkce jmenoval bývalý americký prezident Joe Biden, ale o Jenkinsonově vině rozhodla porota. Konkrétně byl shledán vinným v jednom případě spiknutí, čtyřech případech podvodu a sedmi případech úplatkářství v programech s federálním financováním. Celkem přijal úplatky od osmi lidí, z nichž dva byli agenti FBI v utajení. Dostával od nich peníze a příspěvky na volební kampaň.
Muži, kteří mu zaplatili za jmenování pomocnými zástupci šerifa, se tak vyhnuli dopravním pokutám a zároveň jim to umožnilo nosit u sebe zbraně, aniž by na ně měli povolení. Trump však tvrdí, že Jenkins má důkazy, že je nevinný, ale soudce Robert Ballou mu jejich předložení „odmítl povolit, umlčel ho a pak přednesl tirádu“. Přesně to tvrdil i Jenkins, když Trumpa v dubnu veřejně žádal o milost. „Věřím tomu, že kdyby ty informace slyšel, vím, že by mi pomohl, kdyby znal můj příběh,“ řekl Jenkins.
Jenkins zastával pozici šerifa od roku 2012 do roku 2023 a po obdržení milosti se může ucházet o znovuzvolení. Nyní se přidal k dlouhé řadě Trumpových příznivců, kterým americký prezident od svého lednového návratu do Bílého domu udělil milost. Hned v lednu omilostnil nebo zkrátil tresty téměř 1600 účastníků útoku na Kapitol z ledna 2021.