Hlavní obsah

Počty úmrtí na covid začaly v USA rychle růst

29. 8. 2021, 10:23 • Aktualizováno 29. 8. 2021, 11:26

Počty úmrtí na covid-19 začínají ve Spojených státech rychle růst. Podle dat Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) minulý týden se počty obětí zvyšovaly ve 42 z 50 států. Ve 14 státech umíralo o 50 procent lidí víc než dosud, ve zbylých 28 státech se čísla zvýšila o deset procent.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: V USA evidují nejvyšší počet hospitalizovaných s covidem za posledních osm měsícůVideo: Reuters

 
Článek

Nejvíc zasažená je Alabama, kde rychle přibývá hospitalizovaných. Úřady začaly mrtvé ukládat do mobilních buněk.

„Jsou určeny jen pro mimořádné události, při kterých zemře velké množství lidí. To je situace, v níž je Alabama nyní,” sdělil zástupce tamního zdravotnictví Scott Harris. Podle něj stát zatím uvedl do provozu dvě ze svých čtyř mobilních buněk vybavených mrazicím zařízením.

Alabama několik týdnů hlásí dvouciferné údaje o mrtvých, ve čtvrtek jich bylo 50. Podle Harrise má stát u testovaných 23procentní míru pozitivity a nedávno tam koronavirus zjistili u více než 5500 dětí. Harris řekl, že úřady netuší, kde se děti nakazily. Podle Harrise ve státě přibývají mezi hospitalizovanými právě i děti.

Hurikán Ida míří na Louisianu. Může být nejhorší za 170 let, varoval guvernér

Zahraniční

V obtížné situaci je nyní Louisiana, k níž se blíží silný hurikán Ida. Guvernér John Bel Edwards v sobotu řekl, že s covidem-19 je v tamních nemocnicích 2450 pacientů a že se nemocnice před bouří nebudou evakuovat. Z pacientů je 475 na ventilátorech a Edwards řekl, že se do nemocnic navážejí zásoby a kontroluje stav generátorů na výrobu elektřiny. Několik navíc jich nemocnicím zajistila Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA).

Nemocnice na Floridě, v Jižní Karolíně, Texasu i Louisianě začínají mít nedostatek kyslíku pro pacienty s covidem-19, uvedla stanice CNN. Šíření viru zrychluje ve všech amerických státech v době, kdy se děti vracejí do škol.

Čtvrtá vlna nákazy se v Německu rozjela naplno

Koronavirus

Pouze v polovině amerických států a ve Washingtonu je plně imunizovaná polovina občanů, ve skupině 12 a 17 let je proočkovanost 32procentní. Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) tlačí na očkování dětí a dospívajících v době, kdy se obnovuje výuka. V USA se od začátku epidemie koronavirem nakazilo více než 39 milionů lidí a přes 654 000 lidí v souvislosti s nákazou zemřelo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků