Hlavní obsah

Po střelbě na demonstraci v Kentucky zemřel jeden člověk

28. 6. 2020, 8:36

Jeden člověk zemřel a další utrpěl zranění po střelbě na demonstraci ve městě Louisville v americkém státě Kentucky. Vyšetřovatelé zatím neuvedli, kdo za incidentem stojí, ani zda někoho zatkli, nezveřejnili ani identitu oběti, napsala agentura AP. Protest souvisel s úmrtím černošky Breonny Taylorové, kterou v březnu ve spánku zastřelila policie při razii v jejím bytě.

Foto: Bryan Woolston, Reuters

Na demonstraci proti rasismu ve městě Louisville se střílelo.

Článek

Na protestu se začalo střílet v sobotu kolem deváté večerní místního času (dnes kolem 03:00 SELČ). Policisté se zasaženého muže snažili resuscitovat, ten ale zemřel. Krátce nato se objevily zprávy o dalším postřeleném, který je teď se zraněními v nemocnici, je ale mimo ohrožení života. Policie k incidentu zatím nezveřejnila bližší informace.

„Je tragické, že se z této oblasti pokojného protestu nyní stalo místo činu,“ řekl starosta města Louisville Greg Fischer.

Princetonská univerzita vyškrtla jméno prezidenta USA Wilsona kvůli rasismu

Amerika

Park, v němž se střílelo, je už týdny centrem demonstrací, jež vypukly po smrtí Taylorové a dalšího černocha George Floyda. Ten zemřel po tvrdém zákroku bělošského policisty. Floydovo úmrtí vyvolalo výjimečně silnou a rozsáhlou vlnu protestů v USA i jinde ve světě a vyneslo do popředí zájmu veřejnosti další případy úmrtí černochů po zásazích policie.

Taylorovou zastřelili policisté osmi kulkami, když bez ohlášení vtrhli do jejího bytu kvůli podezření souvisejícím s prodejem drog. Její přítel je však považoval za zločince a začal na ně střílet. Policisté palbu opětovali a osmkrát zasáhli Taylorovou, která spala ve vedlejší místnosti. V bytě se žádné drogy nenašly.

Zákonodárci v Mississippi rozhodují o změně vlajky, vadí jižanský kříž

Amerika

Protestující požadují trestní stíhání třech zasahujících policistů z případu smrti Taylorové. Žádný z nich zatím žádným obviněním nečelí, jeden z nich pouze přišel o práci. Vedení města Louisville v reakci na tento případ zakázalo typ soudních povolení, která umožňují policistům vtrhnout do obydlí podezřelých bez předchozího upozornění.

Reklama

Výběr článků