Hlavní obsah

Floridským studentům vadí průhledné batohy

4. 4. 2018, 6:21 – Parkland

Studenti floridské střední školy v Parklandu začali tento týden nosit průhledné batohy. Povinné opatření vedení školy následuje po únorovém útoku střelce. Studentům se však omezování jejich soukromí nelíbí a podle některých nová výbava zvýší riziko krádeží a možnost pronesení zbraně do školy stejně nezabrání. Informovala o tom televize NBC News.

Foto: Social Media/Delaney Tarr, Reuters

Delaney Tarr s průhledným batohem, který musejí studenti z Parklandu povinně nosit.

Článek

„Můj nový batoh je skoro tak průhledný, jako agenda NRA (Národní asociace majitelů zbraní). Teď se cítím tak bezpečně,” napsala ironicky na Twitteru studentka prvního ročníku Lauren Hoggová, podle níž by se politici ovlivňovaní zmíněnou lobby měli pustit do zpřísnění zbraňových zákonů, místo aby se „ze škol stávaly věznice”.

Pořízení zhruba 3000 průhledných batohů bylo jednou z reakcí na masakr, při němž vyloučený student postřílel na škole v Parklandu 17 lidí. [celá zpráva] U vchodů umístila škola bezpečnostní rámy a žáci musejí ve škole nepřetržitě nosit identifikační značku.

Opatření přijalo vedení školy během jarních prázdnin, po nichž se studenti vrátili do lavic tento týden a ihned zaplavili sociální sítě kritickými reakcemi.

Foto: Social Media/Delaney Tarr, Reuters

Průhledný batoh pro studenty z Parklandu

Řada z nich si začala batohy zdobit protestními nápisy, někteří se označili za vězně. Jedna ze studentek vyfotila nový batoh opatřený cenovkou 1,05 dolaru (21 korun) a připsala poznámku: „Tento batoh je zřejmě cennější než můj život.”

Studenti požadují omezení prodeje zbraní

Parklandští studenti stojí v čele celonárodních protestních aktivit mladých lidí, kteří požadují zpřísnění pravidel pro prodej střelných zbraní případně úplný zákaz prodeje útočných zbraní. NRA odmítá jakékoli podobné úpravy a v Kongresu se zatím shoda na podstatnější změně zákona nerýsuje. [celá zpráva]

Studentům vadí i fakt, že kvůli průhledným batohům může kdokoli vidět například to, jaké hygienické potřeby či léky používají. Jeden z mladíků pojal protest s humorem a napěchoval si batoh menstruačními tampóny.

„Velikosti, ceny... Právě se dozvídám úplně nové věci o ženském zdraví. Tyhle věci jsou drahé. Musí být přijata opatření, aby byly tyto produkty dostupnější,” napsal na Twitteru Cameron Kasky, který je znám jako jeden z vůdců studentských protestů a promlouval na velké demonstraci ve Washingtonu.

Anketa

Vadily by vám průhledné batohy?
Ano
84,1 %
Ne
15,9 %
Celkem hlasovalo 1927 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků