Hlavní obsah

Primátorem Frýdku-Místku bude opět Petr Korč. V Třinci podepsali koaliční smlouvu

29. 9. 2022, 12:20

Kromě Ostravy v úterý podepsali koaliční smlouvu také v dalších dvou statutárních městech Moravskoslezského kraje, a to ve Frýdku-Místku a v Třinci.

Foto: ČTK

Petr Korč.

Článek

Město Frýdek-Místek povede koalice vítězného hnutí Naše město Frýdek-Místek s hnutím ANO. Ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude mít převahu 24 hlasů. Primátorem bude opět Petr Korč z Našeho města Frýdek-Místek.

V Ostravě už mají koaliční smlouvu. Město povede ANO s Piráty a SPOLU

V jedenáctičlenné městské radě získá Naše město F-M šest mandátů, hnutí ANO bude mít pět křesel. Naše město F-M bude mít primátora, dva náměstky a tři členy rady, ANO tři náměstky a dva členy rady.

Před volbami radnici vedla koalice Naše město F-M, ANO a pirátů, kteří se do zastupitelstva těsně nedostali. Vítězné hnutí Naše město F-M získalo po volbách 13 mandátů, hnutí ANO jich má 11, Přátelé FM obsadili devět křesel a po pěti mandátech dostala koalice Spolu a SPD.

Nula. V Ostravě nepřišel v jednom okrsku ani jeden volič

V Třinci koaliční smlouvu podepsali v úterý odpoledne. Koalici tvoří vítěz voleb Osobnosti pro Třinec, lidovci a Společně pro Třinec.

V jedenáctičlenné radě budou mít Osobnosti pro Třinec osm křesel, lidovci dvě a Společně pro Třinec jedno. Koalice bude mít sílu 18 hlasů v 33členném zastupitelstvu. Primátorkou se znovu stane lídryně Osobností Věra Palkovská.

Reklama

Výběr článků