Hlavní obsah

Zasoutěžit ve stolním hokeji si může každý

13. 2. 2014, 20:52
Novinky, Tomáš Vítámvás

Když v roce 2011 zahájilo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina projekt Obecni liga ve šprtci, mělo především za cíl přiblížit stolní hokej hráčům z okolních obcí Žďáru nad Sázavou. To se stále daří, a proto i v roce 2014 tento projekt bude mít své pokračování.

Foto: Tomáš Vítámvás

Turnaj Českého poháru 2014, kategorie ČP 12, šprtec

Článek

Největší rozmach soutěží proběhl v roce 2012, kdy se podařilo zorganizovat hned šest obecních lig v Kraji Vysočina. V současnosti jsou však nejaktivnější hráči ve Vatíně, v Novém Veselí a v Polničce. První dvě soutěže na začátku letošního roku vyhlásily finálový turnaj.

V úterý 21. ledna proběhlo finále v Novém Veselí. V něm dokázal obhájit titul nejlepšího hráče Nového Veselí David Neuer, proto se mohl radovat z poháru pro nejlepšího hráče soutěže. Obdobně byla zakončena soutěž také ve Vatíně v sobotu 25. ledna. I zde se radoval obhájce titulu Jaromír Nedvěd.

Projekt Obecní ligy částečně podpořil Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočina.

Soutěže však neprobíhají pouze v okolních obcích. Také ve Žďáru nad Sázavou se hraje několik soutěží, na které jsou zváni hráči z široké veřejnosti. Pro děti organizuje Sdružení především kroužek v prostorách ZŠ Švermova a to každé úterý od 16:30 do 18 hodin. Třeba i s rodiči si mohou děti zahrát na jednotlivých turnajích BAHL ligy, které se konají nepravidelně v pátek opět na ZŠ Švermova ve Žďáru nad Sázavou.

Jednotliví hráči poté mohou reprezentovat svoje město či obec v soutěžích Českého poháru, které pořádá Unie hráčů stolního hokeje. Třináct účastníků se tak vydalo 18. ledna na turnaj v Luštěnicích, kde Robin Homolka obsadil bronzovou příčku. Neztratili se však ani hráči našich žákovských kategorií.

Obdobně si vedli naši hráči také na turnaji kategorie ČP 36, který byl tak zvaným velkým kvalifikačním turnajem pro letošní Mistrovství České republiky. Nejlepší ženou se zde stala Petra Zajíčková, která se šprtcem začínala právě na kroužku na ZŠ Švermova. Významné body do kvalifikace však získali také hráči našich žákovských kategorií.

Pokusit se kvalifikovat na mistrovství republiky v této disciplíně však může každý. Turnaje se konají ve všech částech České republiky. Těmi nejbližšími jsou 22. února turnaj v Dobré Vodě u Českých Budějovic a 8. března v Brně Bohunicích.

Na Vysočině se však nekonají pouze soutěže ve šprtci. Hráči se také účastní soutěží v táhlovém hokeji Chemoplast. V okolí Žďáru nad Sázavou se již několik let hraje soutěž nazvaná Extraliga Chemoplast. Tu i pro sezonu 2013 obhájil Jaromír Nedvěd, který ve finále přehrál Marcelu Kabrdovou. Veřejnost si může přijít zahrát na pravidelné úterní turnaje, které probíhají na ZŠ Švermova vždy od 18 do 18:30 hodin. Jedná se o krátký čas pro takový turnaj. To je však dáno tím, že jedno utkání trvá tři minuty. Proto i celý turnaj má rychlý průběh díky kterému se vítěze dočkáme vždy brzy.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://vysocina.billiardhockey.cz a http://www.uhshbrno.cz/.

Reklama

Související témata:

Výběr článků