Stolní hokejisté Mostu v 1. lize předposlední, Litvínov ve finále druholigového poháru

Novinky, Tomáš Vítámvás

Hodně nešťastně zakončili billiard-hockeyisté BHC AB STAIN Most prvoligovou sezónu. V domácích zápasech s tabulkovými sousedy z Uherčic a Prahy nedotáhli ani v jednom případě slibně rozehrané utkání a v nejvyšší soutěži končí na předposlední desáté příčce.

SarColor Cup Meziboří

V sobotu 20. října si BHC AB STAIN Most v zápase proti uherčickým Bizonům udržoval mírný náskok a před závěrečnou směnou vedl 8:5. Poslední směnu ale prohrál 0:5 a celkově podlehl 8:10. Nepohodu ze ztraceného zápasu si mostečtí přenesli i do utkání s Prague NHL. Po třech kolech vyrovnané skóre strhli Pražané v závěru na svou stranu a zvítězili poměrně výrazně 13:8. Z medailové zápletky vyšli vítězně ostravští Šprtmejkři, kteří slaví premiérový titul, před SHL SDS Exmost Brno a Doudeen Teamem.

Závěrečné kolo se hrálo i v druhé lize. Zatímco většina týmů měla v podstatě již své jisté, Litvínov mohl ještě při souhře okolností pomýšlet na závěrečný finiš v boji o postup do finále Druholigového poháru. Zprvu jen teoretická úvaha se začala prakticky naplňovat poté, co Litvínov postupně porazil oba mostecké celky Old Friends a Lišáky shodně 5:3, ESH Praha 4:3 a remizoval s lídrem z Boršova 4:4. Litvínovští pak ještě vyhráli souboj na dálku s třetím celkem moravské skupiny a jako poslední vybojovali účast ve finále Druholigového poháru.

Již dříve si postup zajistil Boršov nad Vltavou, společně s Old Friends Most. Na Moravě postupují THE Orel Bohunice a Orel Královo Pole. Old Friends si v posledním kole připsali slušných šest bodů, naopak Lišáci zakončili sezónu v hlubokém útlumu čtyřmi porážkami.

Již jen dva týdny bude možné bodovat v Českém poháru jednotlivců. Mezibořský StarColor Cup kategorie Expres však v celkovém pořadí poháru nebude mít velký význam. Čtveřice přítomných druholigových hráčů obsadila podle předpokladů přední příčky. Zvítězil Petr Henych z Old Friends Most. Čtvrtý Tomáš Sýkora (SHL StarColor Litvínov) si odnesl cenu pro nejlepšího staršího žáka. Pohár pro nejlepšího mladšího žáka získal Roman Potůček (BHC 15. ZŠ Most) a v kategorii žen zvítězila Jana Šrůmová (KSH ZŠ Meziboří).

Poslední relativně volný týden si teď vyberou stolní hokejisté, hraje se totiž jen třetí liga. V listopadu a v prosinci pak ale naberou soutěže zrychlené tempo. O aktuálních šprtcových turnajích se můžete informovat na webu BHC Most.

1. liga – konečné pořadí: 1. Šprtmejkři Ostrava A-One – 17 bodů, 2. SHL SDS Exmost Brno – 16, 3. Doudeen Team – 14, 4. BHK Orel Boskovice – 14, 5. SHC Bizoni Uherčice – 13, 6. WIP Reklama Dobrá Voda – 12, 7. BHC Dragons Brno – 12, 8. Prague NHL – 6, 9. BHC Fighting Saints – 3, 10. BHC AB STAIN Most – 3, 11. BHL Zekatel Žďár n. S.  - 0

2. liga - sk. Praha - konečné pořadí: 1. Boršov n. V. Mighty Pigs – 32 bodů, 2. Old Friends Most – 30, 3. SHL StarColor Litvínov – 26, 4. Lišáci Most – 17, 5. ESH Praha – 13, 6. FS Pečky „B“ – 0

StarColor Cup Meziboří – šprtec – ČP Expres: 1. Petr Henych (Old Friends Most), 2. Patrik Purket (Lišáci Most), 3. Petr Veis (Old Friends Most), 4. Tomáš Sýkora (SHL StarColor Litvínov), 5. David Červený (KSH ZŠ Meziboří) atd.