Hlavní obsah

Rytíři na Berchtoldu aneb Den s hrabětem Leopoldem

7. 7. 2012, 15:37
Novinky, Vratislav Konečný

Chcete prožít příjemný den, při kterém byste si trochu oddechli od svých ratolestí? Na zámku Berchtold je připravena akce, která je pro vaše úmysly jako stvořená.

Foto: archiv zámku
Článek

Cílem akce je strávit příjemný a aktivní den s dětmi i rodiči v dobovém duchu, na uvedeném zámku nedaleko Prahy. Náplní jsou šermířská vystoupení, scénky s účastí dětí a discipliny“ pro soutěžní zapojení dětí, ale i jejich dospělého doprovodu. Diváci uvidí různé šermířské skupiny a jejich programy. Děti se budou moci zapojit do vybraných scének a akcí, bude pro ně zorganizována vlastní „bitvička“ a mohou si vyzkoušet své schopnosti v plnění tzv. rytířských i jiných sportovních disciplin (což mohou i dospělí).  

Akce se koná 21. července v čase od 10.00 do 16.30 hodin, a místem konání je sportovní a zámecký areál Berchtold v obci Kunice-Vidovice nedaleko Prahy. Doprava na místo je nejlépe po D1, na 15. km sjezd na Všechromy a dále směr Stránčice a poté odbočit na obec Kunice. Vlakem do stanice Stránčice a busem č. 461 do Vidovic (zastávka u zámku). 

Návštěvou zahrady můžete absolvovat prohlídku řady hradů, zámků a dalších historických objektů – zde v provedení vzhledově věrných modelů. Dětský ráj, mini ZOO, skutečné „peklo“, jsou součástí programu. Při nepřízni počasí zajištěny velkokapacitní stany, sály v zámku, a pro nejmenší k soutěžení a hrám kryté místnosti sport centra.  

Reklama

Výběr článků