Hlavní obsah

Praha 6 připravila na den stávky náhradní program pro děti i dospělé

15. 6. 2011, 16:02
Novinky, Martin Šalek

Kdyby chystaná blokáda "papalášů" zastavila také Evropskou ulici, obyvatelé Prahy 6 by se mohli ocitnout v úzkých při cestě do zaměstnání a do škol. Dejvické radnici se vúterý 14. června podařilo domluvit náhradní program pro děti, jejichž rodiče si nebudou moci vzít ve čtvrtek volno.

Foto: Martin Šalek

Čtvrteční dopravní stávka s tzv. "blokádou papalášů" by mohla údajně blokovat také Evropskou ulici.

Článek

Jedná se o osm volnočasových a školských zařízení v docházkové vzdálenosti od velkých sídelních oblastí městské části. Děti zaneprázdněných rodičů budou podle starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové moci trávit den na Stadionu mládeže na Kotlářce, na koupališti Petynka, Dětském dopravním hřišti na Vypichu, či v Domě dětí a mládeže na Bílé hoře. Náhradní program nabídnou i základní školy Náměstí Interbrigády, Pod Marjánkou, Dědina a Červený vrch.

"Dítě musí vždy přivést i vyzvednout rodič nebo zákonný zástupce a podepsat dohodu o předání dítěte o dočasné péči. Formulář si rodiče mohou dopředu stáhnout z webu Prahy 6 nebo ho obdrží přímo na místě. Je také potřeba přemýšlet nad tím, jak se dítě během dne občerství. Proto je potřeba dítě vybavit svačinou a pitím, případně penězi pro nákup občerstvení (bufet na Stadionu mládeže Kotlářka nebo koupaliště Petynka)," vzkazuje rodičům radnice Prahy 6.

"Nezapomněli jsme ani na seniory. V době stávky jsme zajistili chod pečovatelské služby, fungovat bude rozvoz obědů i léčebna dlouhodobě nemocných," doplnil mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

Bezradným obyvatelům Prahy 6 doporučil také bezplatnou krizovou infolinku 800 100 290. "Fungovat bude ve středu 15. 6. (8 - 18 hod.) i ve čtvrtek 16. 6. (8 - 16 hod.). Je určená pro dotazy ohledně situace v Praze 6 během stávky a také ohledně možností umístění svých dětí jinam nežli do své spádové školy. Mimo určené hodiny bude na této infolince záznamník, kde je možné zanechat vzkaz s kontaktem a pověřený pracovník následně tazatele kontaktuje. Dotazy je možné posílat také emailem na vpivonka@praha6.cz," dodal Šalek. 

Praktické informace ke stávce v Praz 6 najdete na http://www.praha6.cz/aktuality/aktualita.php?ID=1523

Praktické informace ke stávce v Praz 6 najdete na http://www.praha6.cz/aktuality/aktualita.php?ID=1523 nebo

http://www.facebook.com/praha6

Reklama

Výběr článků