Hlavní obsah

Policisté mladíka zadrželi bezprostředně po vloupání

16. 6. 2011, 10:32
Novinky, Pavel Jaňurek

Policisté z Karviné zadrželi ve středu 15. června zloděje bezprostředně po jeho vloupání do hospodářské budovy v Karviné-Starém Městě.

Foto: Pavel Jaňurek

Ilustrační fotografie

Článek

Mladý 23letý pachatel odcizil z hospodářské budovy sekačku s pojezdem, kterou musel majiteli ihned po zadržení vrátit. Po zadržení policisté začali mladíka prověřovat, zejména pak indicie a poznatky k jeho osobě.

Zjistili, že mladík má na svědomí přes dvě desítky vloupání. Ke své trestné činnosti se plně doznal. Odcizené věci prodával náhodným známým nebo je odnášel do sběren.

"Mladého pachatele policejní komisař trestně stíhá pro spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Obvinění čítá celkem 23 skutků majetkové kriminality, které se mladík dopouštěl od začátku měsíce května. Jeho teritorium byly městské části Nové a Staré Město, Mizerov a obec Petrovice u Karviné," informovala por. Mgr. Zlatuše Viačková, tisková mluvčí karvinské policie.

Středem jeho zájmu byly především zahrádkářské osady, ale i staveniště či pozemky. Například ze staveniště poblíž karvinské házenkářské haly odcizil  kovové bednící stojky v hodnotě 12 tisíc korun.

"Ze zahradních chatek bral prodlužovací kabely, vstupní branky, barevné televizory, různé elektrické nářadí, ale i potraviny. Škoda, kterou poškozeným způsobil, činí bezmála 44 000 Kč," doplnila Viačková.

Prověřování této série vloupání pokračuje dále. Kriminalisté zjišťují jestli mladík se na vloupání podílel sám, nebo zda krádeží není ještě více. V případě prokázání viny mladíkovi hrozí až dvouleté vězení.

Reklama

Výběr článků