Hlavní obsah

Hendikepovaní si zahráli v Darovanském dvoře golf

23. 5. 2011, 9:25
Novinky, Vratislav Konečný

Konto Bariéry ve spolupráci s Českou golfovou asociací handicapovaných a dalšími partnery uspořádalo o víkendu v golfovém resortu Darovanský dvůr první mezinárodní golfový turnaj handicapovaných. Zúčastnili se profesionální handicapovaní hráči ze zahraničí a ČR i známé osobnosti.

Foto: ogilvy
Článek

Hráčů bylo sto z osmi zemí. Výtěžek ze startovného použilo Konto Bariéry na nákup speciálně upraveného vozíku Paragolfer, který na místě předala ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků zástupci rehabilitačního centra v Kladrubech.

Významnou událostí byl také křest putovního poháru Boříme bariéry a předání šeku na 500 000 korun.

V resortu Darovanský dvůr se objevili i Marek  Eben a Ondřej Hejma, kteří zde sehráli i role moderátorů. Golf si zahráli Jiří Bartoška, televizní moderátorka Markéta Fialová, herec Miroslav Vladyka, sportovec Jiří Ježek nebo prezident České golfové federace Ing. Jan Jenčovský.

Marek Eben ve dvojroli

Marek Eben svůj zážitek shrnul následovně: „Pro mě to bylo velmi překvapující odpoledne, protože tím, že golf sám hraju, a zároveň mám manželku vozíčkářku, tak znám obě sféry docela dobře, takže jsem si nedokázal představit, že by se to dalo propojit. Že by mohli vymyslet takový druh vozíku, který by mohl vjet na greeny, aniž by je poškodil, nebo který by mohl vjet do bunkeru (písečná překážka). A je opravdu okouzlující vidět, že všechno je možné a je to jen otázka toho, když se tomu dokáže někdo věnovat, vymyslet ten stroj aby fungoval, a pak také musí být průkopníci, kteří to budou zkoušet,“ řekl.

Záštitu nad mistrovstvím převzal předseda vlády České republiky Petr Nečas

Reklama

Související témata:

Výběr článků