Hlavní obsah

Děkujeme! Dobrovolníci brněnské sv. Anně věnovali přes šest a půl tisíce roušek

9. 4. 2020, 14:33
Novinky, Dana Lipovská

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně děkuje všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do šití roušek pro zdravotníky a další zaměstnance nemocnice. Podařilo se jich vybrat neskutečných šest a půl tisíce, a tak bylo možné věnovat roušky nejen zdravotníkům samotným, ale i jejich rodinným příslušníkům.

Foto: archiv FNUSA
Článek

„V rámci nemocnice jsme prozatím rozdistribuovali 2290 roušek, naskladněných máme přibližně 4000 kusů a další jsou na cestě,” uvedla Mgr. Jana Jarešová z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, která se ujala koordinace distribuce roušek od dobrovolníků směrem k zaměstnancům.

„Během velmi krátké doby se podařilo zajistit bavlněné roušky pro všechny. Nečekali jsme takové množství a jsme za to opravdu vděční. Všem dárcům moc děkujeme,” doplnila.

Zaměstnanci Fakultní nemocnice u sv. Anny si o roušky od dobrovolníků mohou zažádat prostřednictvím interního formuláře. Pokud by se v následujících týdnech naskladněné roušky nerozdaly všechny, nemocnice je nabídne jinému zdravotnickému zařízení nebo pracovníkům v sociálních službách.

„Chtěli bychom všechny šikovné amatérské i profesionální švadlenky a krejčí poprosit, aby již nyní své roušky nabízeli tam, kde jich prozatím dostatek nemají – například do domovů seniorů, azylových domů a podobně,” doplnila Jana Jarešová s tím, že pokud by v budoucnu roušky opět chyběly, nemocnice dá včas vědět prostřednictvím svých sociálních sítí či webových stránek.

Reklama

Výběr článků