Hlavní obsah

Zelenskyj: S každým úderem Rusko ukazuje světu prostředníček, jen letos na Ukrajinu vyslalo přes 27 tisíc bomb

1:19
1:19

Poslechněte si tento článek

Nejméně 27 700 leteckých bomb shodilo Rusko na Ukrajinu od začátku letošního roku. Ve středu večer to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dodal, že vysláno bylo na Ukrajinu 11 200 útočných sebevražedných dronů typu Šáhid-136 a dalších 9000 útočných dronů jiných typů. Agresor také vypálil na Ukrajinu přes 700 raket a střel s plochou dráhou letu.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Následky ruského útoku v Černihivském regionu

Článek

Ukrajinský prezident statistiku zmínil ve svém pravidelném večerním projevu, který následoval po telefonátu amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem.

„S každým novým úderem, s každým zdržením v diplomatických jednáních ukazuje Rusko celému světu prostředníček,“ řekl Zelenskyj, který opakovaně apeluje na zvýšení tlaku na Rusko.

Podle Ukrajinské pravdy dodal, že když se Putin dopouští podobných zločinů, necítí sílu a tlak na sebe, ale slabost: „Takový postoj považuje za tiché svolení k novým zvěrstvům, novým útokům, novým vraždám.“

„Pokud Putina nezastaví, znamená to, že s ním sdílejí odpovědnost,“ vzkázal státům, které si tak počínají. Dodal, že pokud ho chtějí zastavit, ale nemohou, Putin je už nebude považovat za silné.

Výběr článků

Načítám