Hlavní obsah

Výbuch na Krymu. Z městečka, kde je ruská letecká základna, stoupá dým, hlásí Ukrajinci

29. 3. 2023, 19:52 • Aktualizováno 29. 3. 2023, 19:54

Městečkem Hvardijske (rusky Gvardějskoje) ve střední části Ruskem okupovaného ukrajinského poloostrova Krym ve středu otřásl výbuch, uvedl portál Ukrajinska pravda. Ve městě leží ruská letecká základna.

Foto: Obtained By Reuters, Reuters

Stoupající dým po explozi na Krymu. Ilustrační foto

Článek

Na komunikační platformě Telegram se objevily fotografie a videozáznamy zachycující sloup dýmu nad místem exploze. Oběti nebo škody podle prvních zpráv hlášeny nejsou.

Předseda správy Hvardijského Igor Čičkin uvedl, že na místě zafungovala protivzdušná obrana a že žádný dým v oblasti vidět není. Šéf ruské okupační správy poloostrova Sergej Aksjonov na sociálních sítích sdělil, že na pole v Simferopolském okrese, v němž leží Hvardijske, dopadl sestřelený dron.

Naše drony můžou doletět až do Moskvy, naznačuje Kyjev

Z Krymu, který v roce 2014 Rusko v rozporu s mezinárodním právem anektovalo, přicházejí zprávy o explozích v posledních měsících pravidelně. Obyvatelé Hvardijského upozornili na černý dým nad leteckou základnou také v srpnu minulého roku. Web Ukrajinska pravda tehdy s odvoláním na šéfa investigativního webu Bellingcat Christa Grozeva napsal, že tamní letiště je základnou pro 12 bombardérů Su-24 a 12 bitevních letounů Su-25.

Exploze na Krymu. Ukrajina mluví o zničení střel Kalibr

Reklama

Související témata:

Výběr článků