Hlavní obsah

Rusové a Ukrajinci se obviňují ze zasažení bytovky v ruském Bělgorodu

13. 10. 2022, 16:25

Agentura Reuters ve čtvrtek zveřejnila záběry z poškození obytné budovy v ruském Bělgorodu poblíž ukrajinské hranice. Rusové ze zásahu bytovky obvinili Ukrajince, ti ale prostřednictvím prezidentského poradce Mychajla Podoljaka vinu odmítli s tím, že si Rusové dům trefili sami.

Rezidenční dům v ruském Bělgorodě zasáhla střela nebo její část.Video: Reuters

 
Článek

„Okolo 12:40 místního času spadl neidentifikovaný letící objekt na obytnou budovu v ulici Gubkina. Je to důsledek zásahu protiletecké obrany. Na vrchu budovy je vidět její poškození, dole dvě poničená auta. V tuto chvíli nemáme žádné informace o obětech,“ napsal na sociální síti Telegram starosta Bělgorodu Anton Ivanov s tím, že obyvatelé domu byli ubytováni v místním hotelu.

Gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Godov obvinil ze zásahu bytovky ukrajinské ozbrojené síly.

„Ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly Bělogorod. Protiletecká obrana funguje. V Gubkinově ulici byla poškozena obytná budova. Informace o (případných) obětech zjišťujeme.

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak ale uvedl, že dům v Bělgorodě trefili sami Rusové omylem.

„Rusko odpálilo raketu směrem na Charkov, něco se ale pokazilo a zasáhla budovu Bělgorodu. Bude následovat nějaké vyšetřování? Nebo trest? Ne, Putin se nestará o to, koho zabíjí. Rusy nebo Ukrajince. Propagandisté rychle najdou falešné vysvětlení,“ napsal Podoljak na Twitteru.

Blíží se bitva o Cherson, jediné velké město, které Rusové dobyli na jaře

Reklama

Výběr článků