Hlavní obsah

Na netu frčí maďarské SPZ. Kvůli levnému tankování

30. 5. 2022, 10:34

Na skutečnost, že Maďarsko odstřihlo cizince od státem dotovaných cen pohonných hmot, odpověděli někteří Slováci na internetu vtipnými fiktivními inzeráty. Většinou nabízejí maďarskou SPZ, aby si ji slovenský řidič mohl připevnit na vůz a dál tankovat v Maďarsku za zastropovanou cenu 480 forintů (30 korun) za litr.

Foto: Petr Horník, Právo

Ilustrační foto.

Článek

„Nabízím k prodeji maďarská evidenční čísla. Jsou vhodná na tankovací turistiku i po 27. květnu, odkdy nenatankujete, pokud nemáte maďarské značky. Sám jsem maďarské značky vyměnil za ukrajinské, které mají vícero výhod,“ uvádí se v jednom z fiktivních inzerátů.

To nejde provést, lamentují pumpaři v Maďarsku nad tankováním za dvojí ceny

Evropa

Prodávající určil cenu dohodou, popřípadě chce za maďarskou SPZ dva litry slunečnicového oleje, dvě másla, pět kilogramů polohrubé mouky a droždí.

Další fiktivní inzerát hlásá, že půjčí automobil s maďarskou SPZ za účelem levného tankování. „Cena za zapůjčení vozu je 0,2 litru z každého natankovaného litru benzinu. „Dá se platit i v bitcoinech,“ dodává inzerent.

Vláda premiéra Viktora Orbána stanovila maximální cenu jednoho litru 95oktanového benzinu a nafty na 480 forintů v polovině listopadu 2021 a toto nařízení mělo platit tři měsíce. Bylo však prodlouženo až do 1. července 2022.

Tankovat za regulovanou cenu už smějí v Maďarsku jen Maďaři

Zahraniční

Zastropování cen pohonných hmot v Maďarsku, díky němuž jsou výrazně levnější než v okolních zemích, vedlo k tzv. tankovací turistice, vláda proto přišla s dalším opatřením.

Od pátku minulého týdne by měli za regulovanou cenu tankovat už jen majitelé vozů s maďarskou značkou.

Novinky se zapojily do projektu Česko si povídá. Chcete se zapojit do diskuse o klíčových tématech, která rozdělují společnost? Odpovězte na následující otázku. Více informací zde

Reklama

Výběr článků