Hlavní obsah

Avishai Cohen na střeše Lucerny zahájí Struny podzimu

9. 9. 2020, 16:44
Novinky, Stanislav Dvořák

Izraelský kontrabasista Avishai Cohen zahájí festival Struny podzimu 11. září exkluzivním koncertem pro 250 diváků na střeše Lucerny, která nabízí i jedinečný výhled na Prahu.

Foto: Struny podzimu

Avishai Cohen

Článek

„Festival Struny podzimu je od svých začátků spojen s osobností Václava Havla. Koncert na střeše budovy, kterou realizoval jeho dědeček Vácslav Havel, tak celé akci dodává další symboliku,“ poznamenal zakladatel a prezident festivalu Struny podzimu Marek Vrabec.

Cohen začínal u pianisty Chicka Corey a pak nastartoval sólovou dráhu. Izraelský hudebník, který je po dědečkovi z jedné čtvrtiny Čechem, vydává hudbu na pomezí jazzu, popu a world music. Věnoval se symfonickým projektům i pop-jazzové sestavě 1970. Do Prahy přijede izraelský basista se svým novým triem, v němž ho doplňují pianista Elchin Shirinov a bubenice Roni Kaspi.

V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v Lucerna Music Baru.

„Čtyřiadvacáté Struny podzimu se uskuteční ve dvou blocích – v září venku, v listopadu uvnitř. Uvnitř v koncertních sálech se v listopadu představí berlínští průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble, kontratenorista Andreas Scholl, nejčistší brazilskou bossa novu zahraje Vinicius Cantuaria a na závěr návštěvníky festivalu potěší doyen české hudební scény Jiří Suchý ve scénickém Recitálu,“ doplnil za pořadatele Jiří Sedlák.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků