Hlavní obsah

Žena našla na radiátoru na poště peníze a nechala si je, hrozí jí dva roky

11. 6. 2020, 11:11 – Frýdek-Místek
Právo, hon

Až dva roky vězení hrozí dosud netrestané 60leté ženě, která našla v pondělí ve Frýdku-Místku na radiátoru na poště obálku s penězi, které ale neodevzdala a přivlastnila si je. Peníze zde zapomněla 80letá důchodkyně, která si je krátce předtím vybrala na přepážce. O případu ve čtvrtek informovala mluvčí policie Karolína Bělunková.

Foto: Policie ČR

Peníze a doklady, které si žena odnesla z pošty ve Frýdku-Místku.

Článek

V obálce bylo 26 tisíc korun. Žena se svým jednáním dopustila podle policie přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření platebního prostředku. Obviněna zatím nebyla.

„Průhlednou obálku nechala žena odloženou na ústředním topení spolu s platebními kartami, občanským průkazem a celou vybranou částkou,“ uvedla Bělunková s tím, že nálezkyně následně obálku uschovala u sebe a z budovy odešla.

Dcera podle policie z matčina účtu tajně vysála přes půl milionu

Krimi

Policii se podařilo podezřelou vypátrat po několika hodinách v jejím bytě.

„Ke svému jednání se přiznala a obálku i s celým jejím obsahem předala policistům. Uvedla, že si nalezenou částkou chtěla přilepšit a splatit část svých dluhů,“ dodala mluvčí.

Reklama

Související články

Lupič zadržen krátce po přepadení benzinky

6. 5. 2020, 15:54

Do vazby poslal ostravský okresní soud třiadvacetiletého lupiče, který před několika dny přepadl benzinovou čerpací stanici v Ostravě-Porubě. Zadržen byl...

Výběr článků