Hlavní obsah

Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška

10. 6. 2015, 8:43 – Liberec • Aktualizováno 10. 6. 2015, 10:06

Protikorupční policie obvinila z blíže nespecifikovaných trestných činů člena předsednictva ČSSD Roberta Duška. Bývalý dlouholetý předseda ČSSD v Libereckém kraji a europoslanec v letech 2009 až 2014 to potvrdil.

Foto: ČSSD

Robert Dušek

Článek

"Jsem přesvědčen, že se jedná o nedorozumění. Považuji to za standardní součást politického boje v Libereckém kraji," řekl Dušek. Z čeho je obviněn, nechtěl specifikovat. Jeho trestní stíhání souvisí podle informací ČTK s údajným podvodem při čerpání evropské dotace na výstavbu termálních lázní v Chrastavě na Liberecku.

Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej obvinění Duška odmítl komentovat. "Ke konkrétním osobám se nevyjadřujeme," řekl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.

Podvod při čerpání dotací

Údajným podvodem při čerpání dotací na výstavbu termálních lázní Domu pohody se protikorupční policie zabývá více než rok. "Ve věci bylo původně obviněno sedm osob, u některých bylo nově trestní stíhání rozšířeno a nově jsou stíhány další čtyři osoby. Celkem tedy 11 lidí," řekl v úterý Radim Kadlček z Krajského státního zastupitelství v Liberci.

Mezi obviněnými je bývalý vlastník lázní Jan Imlauf, podle CNI a KPKP byl obviněn například i bývalý krajský radní pro dopravu za ČSSD Martin Sepp. "Cítím se být nevinen. Považuji to za neopodstatněné. Budu se bránit tím, že jim řeknu, co o tom vím," řekl Sepp CNI.

Lázně společnosti Dům Pohody se v Chrastavě otevřely 3. prosince 2012. Dokončena byla tehdy první etapa za sto miliónů korun s tím, že v další etapě přibude dětský bazén s atrakcemi a sportovní hala, která bude sloužit i kulturním a společenským akcím. Dokončení areálu mělo stát dalších 120 miliónů korun.

Lázně dluží 229 miliónů

Dokončit se ho však nepodařilo. Vše zkomplikoval spor o ovládnutí společnosti, který vyvrcholil insolvenčním řízením. Firmu Dům pohody, které areál patří, vlastnila do roku 2009 společnost Imstav Group, jejímž majitelem byl Imlauf. Lázně jsou od listopadu 2013 v konkurzu. Do insolvence je poslal právě bývalý vlastník a jeho firmy.

Věřitelům dluží lázně téměř 229 miliónů korun. Největším věřitelem je Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod, která na výstavbu lázní poskytla dotaci, v konkurzu žádá přes 121 miliónů.

Reklama

Výběr článků