Hlavní obsah

Mezi Českem a sedmi zeměmi bude po první dávce očkování turistika bez omezení

28. 5. 2021, 10:20 – Praha

Mezi Českou republikou a Maďarskem, Německem, Polskem, Rakouskem, Slovenskem, Slovinskem a Chorvatskem bude možné od pondělí cestovat po první dávce očkování proti covidu-19 bez omezení. Na tiskové konferenci to po jednání vlády řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Jde podle něj o otevření standardní turistiky.

Mezi Českem a sedmi zeměmi bude po první dávce očkování turistika bez omezení Video: ČTK

 
Článek

Certifikáty turistů z těchto sedmi zemí budou uznávány i například pro vstup do služeb, které budou v Česku otevřené, dodal Vojtěch.

Cestování na Jadran nebo k Balatonu je snazší

Zahraniční

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) na Twitteru posléze uvedl, že očkovaní lidé z Izraele, Austrálie, Thajska, Nového Zélandu, Singapuru a Jižní Koreje budou moci od úterý do ČR také za turistikou a využívat i hotely a restaurace.

Aktuálně od zhruba poloviny května platí, že lidé, kteří mají aspoň 22 dní po první dávce očkování proti covidu-19 v České republice, se mohou bez karantény a nutnosti testu na koronavirus vracet ze zemí se střední a vysokou mírou rizika.

Zároveň je umožněn vstup osobám, které mají alespoň 22 dní po první dávce vakcíny, z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Polska a Slovenska.

Podmínky pro příjezd do ČR se řídí takzvanou mapou cestovatele, jejíž aktualizaci by ministerstvo zdravotnictví mělo vydat dnes.

Reklama

Související témata:

Výběr článků