Hlavní obsah

Čína uzavřela nově zřízenou nemocnici ve Wu-chanu, nepotřebuje ji

3. 3. 2020, 13:03 – Wu-chan

Čína v pondělí uzavřela ve Wu-chanu jednu ze 16 provizorních nemocnic, které vznikly pro pacienty nakažené koronavirem. Učinila tak na základě slábnutí epidemie v zemi. Počet infikovaných v Číně v úterý stoupl o 125 lidí, což je nejméně od 21. ledna.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Čína zavírá jednu z narychlo zřízených nemocnic ve Wu-chanuVideo: Reuters

 
Článek

Uzavřena bude jedna z prvních dvou nemocnic, které Čína vybudovala na konci ledna, kdy měla nedostatek lůžek pro pacienty, jež bojovali s novým typem koronaviru SARS-CoV-2. Tyto nemocnice byly vytvořeny například ve školách či sportovních stadionech. Byli v nich lidé s lehčím průběhem nemoci.

Zavřené středisko v předchozích dnech ošetřilo posledních 34 pacientů a vzhledem ke slábnutí epidemie už nebude mít využití.

SPECIÁL: Koronavirus 2019-nCoV

S nemocí Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, leží pacienti nadále v dalších 15 nemocnicích. Jejich počet by ale do konce března mohl klesnout.

Foto: China Daily, Reuters

Lékaři a pacienti v jedné z provizorních nemocnic ve Wu-chanu

„Pokud bude nadále růst počet uzdravených, mohli bychom zavřít největší dočasnou nemocnici ve Wu-chanu, která může ošetřit až dva tisíce lidí,“ uvedl pro agenturu AP Grant Geiger z EIR Healthcare, která má středisko na starosti. Dodal, že denně by nemocnice muselo opustit 50 až 100 pacientů.

Itálie hlásí další stovky nakažených

Dočasné nemocnice vystavěla Čína během několika dnů v lednu a únoru. Díky šestnácti střediskům se ve Wu-chanu, který je epicentrem koronaviru, zvýšil počet lůžek z 5 tisíc na 23 tisíc. Ve wuchanských nemocnicích bylo podle odhadů ošetřeno přibližně 12 tisíc lidí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků