Článek
Nervozita pramenící z přítomnosti bodavého hmyzu v interiéru je mezi lidmi mnohem rozšířenější, než by se to mohlo zdát. Zatímco včela se zatoulá do kuchyně nebo ložnice jenom zřídka, její vzdálená a mnohem dotěrnější příbuzná vosa je v létě, a hlavně na podzim hodně častým a hodně nepříjemným hostem v domácnosti. Jelikož člověk obvykle o její společnost nestojí, je na místě otázka, jak její snaze dostat se dovnitř zabránit.
Snad všichni se shodnou na tom, že nevkusné mucholapky visící ze stropu do moderní domácnosti dávno nepatří a různé elektrické lapače hmyzu také nejsou to pravé, navíc samotnému vlétnutí nezabrání. Jediným opravdu účinným prostředkem tak zůstává stará dobrá síť proti hmyzu, proti které vosy ani jiní malí okřídlení tvorové nemají šanci. Jenomže není síť jako síť.

Pevná síť proti hmyzu je ověřeným a levným řešením problému s dotěrným hmyzem v interiéru.
„To se nedá“ při sítích proti hmyzu neexistuje
Ve většině případů je klasická síť v pevném rámu založená na okně maximálně postačující. Prostor je možné vyvětrat a zároveň se dovnitř nedostane nic, co uvnitř mít nechceme. To ale pro někoho nemusí být postačující funkce. Co když mi občas síťka překáží, snad ji nebudu pokaždé sundávat a znovu osazovat! Ovšem, že ne. Rolovací sítě jsou dnes běžným standardem se síťovinou diskrétně srolovanou v bubnu v horní části kdykoliv, kdy na okně potřebujete volný prostor. Internetové obchody jako ŽaluzieWeb.cz navíc disponují širokou škálou barevných provedení, takže sladit je s barvou rámu okna, ale třeba i zahradního nábytku není problém.

Rolovací sítě se hodí všude tam, kde je třeba mít okno čas od času průchodné.
Totéž platí i pro dveřní sítě. Ty jsou dnes na chalupě nebo u vstupu na terasu domu naprosto nezbytné. Velice působivě vypadají třeba sítě plissé, které jsou stále populárnějším trendem nejen pro snadnou instalaci, ale především díky skvěle vypadajícímu harmonikovému designu síťoviny. Žádný buben pro nábal, žádná nerovnoměrně napnutá síťovina. Překvapivě malé prostorové požadavky umožňující jejich montáž i na tom nejmenším balkoně jsou pak jen třešničkou na dortu.

Sítě plissé mají kromě funkce ochrany před hmyzem i nepopiratelný estetický efekt.
Oknem se nám do pokoje může dostat nejenom hmyz, ale také slunce, poslední roky pořádně ostré a horké. Nemáme-li na oknech žádné stínění, koledujeme si o demonstraci skleníkového efektu přímo na místě, které by mělo sloužit především k relaxu – ve vlastním bytě. Pokud je vaše obydlí orientované na sluneční stranu, rolety s látkou thermo by pro vás mohly být přímo spásonosným řešením. I u těch je široká barevná škála samozřejmostí.
Samozřejmostí je i rychlé dodání, pokud s koupí nebudete váhat. A v této době už opravdu není na co čekat!