Článek
Lidé, kteří 21. února navštívili starožitnictví v menší obci Durham, jež leží v jižní části amerického státu New York, nevěděli, zda mají věřit vlastním očím, když na jedné z polic uviděli spící sovu.
Ta je zmátla natolik, že ani nevěděli, zda jde o zboží k prodeji, nebo o skutečné zvíře, a tak se raději šli zeptat majitele obchodu, když mu oznámili, že mezi ostatními předměty se vyskytuje jeden, který vypadá „velmi živě“.
Záhy se ovšem ukázalo, že skutečně jde o živou sovu, která se coby noční tvor přiletěla do prodejny přes den prospat. Kurióznost situace pak podpořila i skutečnost, že se pták, jenž se podle několika zdrojů česky označuje jako výreček americký (Megascops asio), sedl velmi příhodně k dalšímu domnělému opeřenci, tedy k dóze na sušenky v podobě slepice.

Do amerického starožitnictví se přiletěla prospat sova
Již nikdy se asi nepodaří zjistit, jak se sova dostala dovnitř, ale ven ji opatrně vynesl přivolaný pracovník odboru životního prostředí Darren Milliron a podle stránek jeho zaměstnavatele ji ani opatrné sejmutí z regálu neprobudilo.
Probrala se až venku, když ji Darren nesl do nedaleké zalesněné oblasti, kde odletěla na větev a pak dále do lesa. A tam si snad našla lepší místo (typicky tyto sovy přebývají v dutinách stromů), kde by mohla dospat náročnou noční šichtu.

