Hlavní obsah

V evropské loterii padl rekordní jackpot. Do Británie putuje 190 miliónů eur

11. 8. 2012, 7:10

Rekordní jackpot v evropské loterii EuroMillions padl. V Paříži se uskutečnilo losování, které rozhodlo o tom, že 190 miliónů eur (asi 4,8 miliardy korun) získá sázející, jenž tiket se správnými čísly vyplnil ve Velké Británii. Agentuře AFP to v pátek večer sdělila loterijní společnost La Française des Jeux (FDJ).

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Pohádkové jmění tipujícímu přinesla tažená čísla 11, 17, 21, 48, 50, 9 a 10.

Podle pravidel sázkové hry by se po pátečním tahu jackpot rozdělil i v případě, že by nikdo ze sázejících neuhodl všech sedm vylosovaných čísel.

Zatím nejvyšší výhru loterie EuroMillions rozdělila v roce 2011, kdy pár ze Skotska získal 185 miliónů eur (asi 4,6 miliardy korun).

Loterie EuroMillions vznikla v roce 2004 a hraje se v celkem v devíti evropských zemích - v Británii, Francii, Španělsku, Irsku, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Výherní čísla se losují dvakrát týdně a každého tahu se účastní nejméně 20 miliónů lidí. Stále vyšší jackpot v minulých týdnech ale lákal mnohem více sázkařů než obvykle - na úterní hlasování se tak sešlo přes 71 miliónů tipů.

Protože všechna čísla se v úterý nepodařilo nikomu z tipujících uhodnout už počtrnácté v řadě, musel nyní podle pravidel rekordní jackpot padnout. Pravděpodobnost, že se někomu podaří správně odhadnout všech sedm čísel, byla jedna ku 116,5 miliónům.

Kromě hry EuroMillions se v pátek o vysoké částky hrálo i v nové evropské loterii Eurojackpot. Sázející z osmi zemí měli šanci na výhru 26 miliónů.

Nejvyšší jackpot v dějinách loterií padl letos v březnu ve Spojených státech. Sumu 640 miliónů dolarů (přes 13 miliard korun) si však rozdělila trojice výherců ze států Kansas, Maryland a Illinois.

Reklama

Související témata:

Výběr článků