Hlavní obsah

Miliónovou výhru v loterii dá na charitu

25. 8. 2004, 15:44 – BERLÍN

Obyvatel Dortmundu se ze své výhry ve výši 9,1 miliónu eur dlouho těšit nebude. Celou ji totiž věnuje na dobročinné účely. Němec byl jediným hráčem, který před několika týdny v soutěži uhodl všech šest tažených čísel.

Foto: Josef Rabara

Filip Proučil při natáčení videklipu

Článek

Výherci leží na srdci osud nemajetných spoluobyvatel. Má proto v úmyslu založit dobročinnou nadaci pro ty, kteří v zemi strádají nejvíce.

Mluvčí West-Lotto Elmar Banfaste se domnívá, že výherce měl velký strach z náhle nabytého bohatství, dlouho se rozmýšlel, co s ním má udělat. Až nyní se rozhodl, že ho využije k obecnému prospěchu.

Bohatství ho nerozházelo

Padesátiletý Němec držel celou zemi v napětí, když dlouho loterii nekontaktoval a přihlásil se až těsně před vypršením termínu, po němž by výhra propadla.

Loterijní společnost si myslela, že výherce o svém štěstí neví, proto se ho snažila najít prostřednictvím plakátové kampaně.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Věnovali byste výhru v loterii na charitativní účely?

Mluvčí společnosti popsal nového milionáře jako člověka, který je naprosto nad věcí a jen tak nic s ním nehne.

Anketa

Věnovali byste výhru na charitativní účely?
Ano
14,9 %
Ne
73,2 %
Nevím
11,9 %
Celkem hlasovalo 653 čtenářů.

Reklama

Související články

Část výhry v loterii věnuje zaměstnavateli

14. 5. 2004, 12:47

Muž, který o víkendu vyhrál v německé loterii pohádkových 6,6 miliónů eur (asi 198 miliónů korun) se rozhodl, že určitý díl částky dá svému zaměstnavateli....

Propuštěná žena vyhrála milióny dolarů

24. 5. 2004, 16:43

Kanaďanka Ferne Hawley, která náhle ztratila zaměstnání, ještě v pátek horečně přemýšlela, jak zajistí svou budoucnost. V sobotu večer se jí změnil život....

Výběr článků