Hlavní obsah

Dvě sestry jako novorozence oddělili a prodali. Setkaly se po 19 letech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Příběh dvou gruzínských sester, jednovaječných dvojčat, které od sebe oddělili hned po narození a nelegálně prodali do různých rodin, má po 19 letech šťastný konec. Sestrám se totiž díky sociální síti TikTok podařilo zkontaktovat a setkat.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Jedna ze sester, Amy, pojala podezření, že by mohla mít dvojče, když se ve 12 letech dívala na svůj oblíbený pořad Gruzie má talent. V pořadu totiž vystoupila dívka, která vypadala úplně stejně jako ona. „Spoustu lidí volalo mámě a ptalo se, proč vystupuji pod jiným jménem,“ vzpomíná Amy. Když ale o dívce v televizi chtěla se svojí rodinou mluvit, příbuzní ji odbyli. „Každý má svého dvojníka,“ řekla jí tehdy matka.

O sedm let později, v roce 2021, Amy zveřejnila na TikToku video s novým piercingem v obočí a vlasy nabarvenými na modro. Asi o 320 kilometrů dále jiná 19letá dívka jménem Ano dostala odkaz na video od své kamarádky, kterou zaujalo, jak si jsou dívky podobné.

Ano se nakonec podařilo Amy dohledat přes inzerát v univerzitní diskuzní skupině a kontaktovat ji. Amy ihned pochopila, že Ano je dívka, kterou před sedmi lety spatřila v televizi. „Hledala jsem tě tak dlouho!“ napsala jí. „Já taky,“ odpověděla Ano.

Dívky rychle zjistily, že mají mnoho společného. Obě měly rády stejnou hudbu, tancování, a dokonce měly podobný účes. Zjistily, že mají i stejné genetické onemocnění zvané dysplazie. O týden později se setkaly na stanici metra Rustaveli v Tbilisi a pochopily, že jsou dvojčata.

Adoptovaný syn se po 58 letech setkal se svou biologickou matkou

Koktejl

Po setkání se dívky rozhodly konfrontovat své rodiny a dopátrat se pravdy. Jejich rodné listy sice tvrdily, že se narodily ve stejné porodnici, ale s rozestupem několika dnů. Postupně se dívky dobraly k tomu, že rodné listy byly falešné.

Jejich rodiny nakonec přiznaly, že za jejich adopci zaplatily značné obnosy. Měly však údajně za to, že je to legální vzhledem k tomu, že se do transakce zapojili zaměstnanci nemocnice. Podle webu BBC byly rodičům v Gruzii v minulosti nelegálně odňaty a následně prodány jiným rodinám tisíce dětí. Několikrát se tak stalo ještě v roce 2005.

Přes skupinu na Facebooku, která se zaměřuje na spojování rodin postižených tímto podvodným schématem, nakonec Ano a Amy dohledaly svoji biologickou matku žijící v Německu. Matka jim vysvětlila, že se jí po porodu udělalo špatně a že ztratila vědomí. Když se probudila, zaměstnanci porodnice jí řekli, že její děti po porodu zemřely. Podle ruských médií dívky prodal manžel jejich matky, který měl za to, že nejsou jeho.

Matka, která má kromě toho ještě jednu další dceru, uvedla, že setkání s dvojčaty dalo jejímu životu nový smysl. Ohledně informace o jejich smrti totiž měla pochyby, jak vysvětlila její třetí dcera. S dvojčaty už sice blízký vztah nenavázala, ale je s nimi v kontaktu.

Dívky nyní společně natáčejí videa na sociální sítě. „Celý život jsem si říkala, že bych chtěla mít sestru dvojče. Díky bohu, že ji mám,“ řekla Ano bulvárnímu listu The Sun.

Rodičovských povinností se zbaví ještě před třicítkou. Dvacátníci adoptovali náctileté

Koktejl

Reklama

Výběr článků

Načítám