Hlavní obsah

Drama ve výtahu 17patrového domu v Rusku. Ženě se v kabelce vznítila powerbanka

Půl minuty hrůzy prožila mladá žena v ruském Surgutu, když v rezidenčním 17patrovém domě nastoupila do výtahu a v kabelce jí vzplála powerbanka. Ačkoli incident, který zachytila bezpečnostní kamera, vypadal hrozivě, vyvázla bez zranění.

Výbuch powerbanky způsobil požár ve výtahu.Video: AP

Článek

Záběry z události z druhé poloviny května zprostředkovala médiím tisková agentura AP. Na záznamu je vidět, jak žena v džínách a s taškou na rameni vstupuje do výtahu a jeho dveře se zavírají. Ve stejnou chvíli nastane exploze a z kabelky začne stoupat kouř, načež vyšlehnou i plameny.

Taška pak spadla majitelce z ramene na podlahu kabiny, kde dále hořela a vycházel z ní hustý štiplavý dým. Žena mezitím v panice mávala rukama a mačkala ovládání výtahu, aby ho zastavila, otevřela dveře a přivolala pomoc.

Podle deníku Komsomolskaja pravda kabina dojela až do patra, které žena v přízemí navolila. Poté se dveře otevřely a žena kabinu opustila, aniž by utrpěla fyzickou újmu.

Místní úřad pro mimořádné situace potvrdil, že incident neměl vážné následky a že zásah hasičů nebyl nutný. Současně připomněl, aby lidé v podobné situaci nepanikařili a nepokoušeli se otevírat dveře výtahu násilím.

„Pokud je to možné, měli byste se odklonit od zdroje vznícení, zakrýt si ústa a nos hadříkem a čekat na pomoc,“ doporučil úřad.

Související témata:
Powerbanka

Výběr článků

Načítám