Hlavní obsah

Instagram zablokoval olympijské běžkyni účet. Pak ale couvl

5. 8. 2021, 10:01

Jamajské běžkyni Elaine Thompsonové-Herahové, která získala na olympijských hrách v Tokiu stejně jako před pěti lety v Riu zlatý sprinterský double, byl dočasně zablokován účet na sociální síti Instagram poté, co na něm zveřejnila videozáznamy svých vítězných závodů na 100 a 200 metrů.

Foto: Lindsey Wasson, Reuters

Elaine Thompsonová-Herahová

Článek

Původní vysvětlení bylo takové, že ani nejrychlejší žena světa nemůže porušovat vysílací práva. Jak ale později oznámila společnost Facebook, jež Instagram vlastní, účet byl zamknut omylem. Oprávněným zásahem ze strany provozovatele bylo pouze odstranění videí.

„Mám zablokovaný Instagram za to, že jsem posílala závody z olympiády, neboť nevlastním práva. Takže se uvidíme za dva dny,” sdělila původně na Twitteru Thompsonová-Herahová, kterou na Instagramu sleduje zhruba 310 000 lidí. O několik hodin později mohla už opět na Instagramu sdělit, že blokace byla zrušena, a přidala několik smajlíků.

Na vyhledávání zapomeňte. Facebook osekal funkce Messengeru a Instagramu

Software

Podle Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je smazání neautorizovaného obsahu na sociálních médiích automatický proces. „Sportovci mohou sdílet na svých účtech obsah poskytnutý držiteli práv, ne však původní obsah,” uvedl výbor.

Thompsonová-Herahová se v Tokiu zúčastní ještě štafety na 4x100 metrů. Rozběhy se uskuteční ve čtvrtek, finále v pátek. Jamajská štafeta na předchozí olympiádě v Rio de Janeiru získala stříbro.

Reklama

Související témata:

Související články

Zablokujeme u nás celý Twitter, hrozí Rusko

16. 3. 2021, 17:17

S ultimátem vůči Twitteru přišel ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Pokud tato mikroblogovací síť nevyhoví do jednoho měsíce požadavkům o odstraňování...

Výběr článků