Hlavní obsah

„Mami, spadl mi mobil do vody.“ Žena z Přerovska poslala podvodníkovi 140 tisíc korun

2:55
2:55

Poslechněte si tento článek

Přerov

Nepříjemnou zkušenost má za sebou žena z Přerovska, jež naletěla na známý fígl podvodníků, kteří se vydávají za rodinné příslušníky. Přišlo jí to draho. Podfukáři, který se vydával za jejího syna, poslala v několika platbách bezmála 140 tisíc korun.

Foto: Reuters

Ilustrační foto

Článek

Žena minulý pátek obdržela SMS zprávu, v níž jí domnělý syn tvrdil, že mu spadl mobil do vody, a proto jí posílá své nové telefonní číslo. V dobré víře mu odepsala.

„Poté ji ‚syn‘ požádal o urgentní finanční pomoc s tvrzením, že musí ihned odeslat nějaké neodkladné platby. Žena mu důvěřovala a v několika platbách ze svého účtu odeslala bezmála 140 tisíc korun,“ informovala v pondělí policejní mluvčí Marie Šafářová.

Až poté ženu napadlo svému synovi zatelefonovat. „Když při hovoru zjistila, že po ní žádné peníze nepožadoval, obrátila se na policii,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté se případem zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky vězení.

Foto: Policie ČR

Před podvodníky, kteří se vydávají za rodinné příslušníky, varují policisté opakovaně.

Nejčastější podvody. Jak je odhalit a nenechat se okrást

Policejní statistiky zaplavují v posledních měsících příběhy nešťastníků, kteří sedli na lep internetovým podvodníkům. Kyberšmejdi přitom používají pořád dokola stejné triky, jejichž prostřednictvím se snaží důvěřivce napálit a často i oškubat. Připravte se na ně a podívejte se, jak se těm nejčastějším podvodům na síti bránit.

Související témata:

Výběr článků

Načítám