Článek
Téměř sedmdesátiletá žena se nechala zlákat reklamou na výhodné investování, ve které vystupoval prezident republiky a tuto možnost zhodnocení financí chválil a podporoval. Jak jedno z takových podvodných videí vypadá, se můžete podívat v úvodu tohoto článku.
„Obrazový materiál byl ale vytvořen zřejmě prostřednictvím umělé inteligence, aby přilákal co nejvíce lidí a dodal reklamě na důvěryhodnosti,“ uvedla v pondělí policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že prezident Petr Pavel samozřejmě nemá s podvodem vůbec nic společného.
Důchodkyně ale podvod nerozeznala a klikla na odkaz. Následně zaslala necelých 5000 korun ve prospěch společnosti, která se investováním zabývala.
„Poté se jí ozvala žena s přízvukem, se kterou se domluvila na dalším postupu a odeslala dalších 18 000 korun. Později ale prozřela a zjistila, že se stala obětí podvodníků,“ dodala mluvčí.
Nejčastější podvody. Jak je odhalit a nenechat se okrást
Policejní statistiky zaplavují v posledních měsících příběhy nešťastníků, kteří sedli na lep internetovým podvodníkům. Kyberšmejdi přitom používají pořád dokola stejné triky, jejichž prostřednictvím se snaží důvěřivce napálit a často i oškubat. Připravte se na ně a podívejte se, jak se těm nejčastějším podvodům na síti bránit.