Hlavní obsah

Zaměstnanost v USA se vrátila na úroveň před krizí

6. 6. 2014, 16:23

Americká ekonomika v květnu vytvořila zhruba 217 tisíc nových pracovních míst. Obnovila se tak už všechna pracovní místa, která ve Spojených státech zanikla v období poslední hospodářské recese. Vyplývá to z pátečních údajů amerického ministerstva práce.

Foto: Profimedia.cz

Lidé na veletrhu práce v New Yorku

Článek

Míra nezaměstnanosti ale v květnu zůstala na 6,3 procenta.

Americká ekonomika během poslední recese v letech 2008 a 2009 přišla o zhruba 8,7 miliónu pracovních míst. Od dubna 2010 již ale 8,8 miliónu pracovních příležitostí vytvořila, takže celou ztrátu smazala. Agentura AP nicméně upozorňuje, že počet obyvatel USA od konce recese stoupl téměř o sedm procent.

Páteční údaje o trhu práce potvrzují, že americká ekonomika se zotavuje z útlumu způsobeného mrazivou zimou. Hrubý domácí produkt USA se v letošním prvním čtvrtletí snížil o jedno procento. Ve druhém čtvrtletí analytici počítají s návratem k růstu, který by se podle nich mohl pohybovat od tří do čtyř procent.

Reklama

Související témata:

Související články

Kvalita pracovních míst se v Česku zhoršuje

19. 5. 2014, 15:54

Přetlak nabídky pracovní síly už nenutí zaměstnavatele, aby o své zaměstnance pečovali. Lidé v obavě ze ztráty místa přistupují na nižší mzdy a horší pracovní...

Polovina Slováků je ochotna pracovat načerno

3. 6. 2014, 23:15

Téměř polovina obyvatel Slovenska, které se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností, je ochotna pracovat načerno. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro...

Výběr článků