Hlavní obsah

Tatře se daří, zvýšila tržby, zisk, výrobu a nabrala lidi

4. 7. 2017, 12:00
Právo, plk

Automobilka Tatra Trucks loni v porovnání s rokem 2015 navýšila tržby o 22 procent. V roce 2016 se vyšplhaly až na 5,397 miliardy korun. Stejně tak stoupla výroba i zisk společnosti, a to o 15 procent na 482 miliónů. Z výrobních linek sjelo loni 1326 automobilů, což je meziročně nárůst o více než 50 procent.

Foto: Tatra

Tatra Phoenix (Euro 6)

Článek

Tatra loni zaměstnávala 1658 lidí oproti 1462 předloni. „Finanční výsledky roku 2016 jsou pro tatrovácký tým velkým zadostiučiněním. Potvrzuje se, že volba strategie zaměřená kromě sériové výroby i na vysoce speciální vozidla do terénu byla správná,“ uvedl předseda představenstva Tatra Trucks Petr Rusek.

Podle generálního ředitele automobilky Radka Strouhala má Tatra štěstí na odpovědné vlastníky, kteří chtějí podnik rozvíjet a také důrazně tlačí na to, aby Tatra svůj růstový potenciál naplno využila.

Loni Tatra inovovala

V loňském roce automobilka inovovala a připravovala investice do zvyšování přidané hodnoty výroby.

„V roce 2016 jsme nabídli zákazníkům vozidla FORCE i PHOENIX s kotoučovými brzdami, vojenským zákazníkům jsme začali dodávat automobily se špičkovou a v řadě parametrů unikátní pancéřovanou kabinou a rozjeli jsme přípravu projektu zkušebny motorů, která nám umožní vyvinout jediný vzduchem chlazený motor na světě splňující emisní normu EURO 6,“ poukázal technický ředitel Radomír Smolka.

Ten věří, že poslední projekt, tedy vzduchem chlazený motor splňující emisní normu EURO 6, posune Tatru z kategorie medium-tech do kategorie high-tech podniků.

Tatru Trucks vlastní podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera, firma vyrábí nákladní a speciální nákladní vozidla, 80 procent produkce je určeno k exportu. Kromě zmíněných 1658 zaměstnanců pracuje dalších více než 600 lidí v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Reklama

Související články

Výběr článků