Hlavní obsah

Škodovka chce po zaměstnancích sobotní směny navíc, odbory to odmítají

10. 9. 2015, 11:08

Automobilka Škoda auto požadovala po zaměstnancích, aby chodili do práce i v sobotu dopoledne, hlavně kvůli velké poptávce po modelu Octavia. Několik takových směn odbory odmítly v létě a nyní dvě v září. Uvádí to čtvrteční vydání týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Foto: Novinky

Octavia RS

Článek

Na novou Škodu Octavii se čeká až 15 týdnů, firma se proto snaží výrobu urychlit. Zaměstnanci Škody Auto ale další směny odmítají. Odbory to odůvodňují zachováním zdraví a pohody zaměstnanců.

Předseda odborů Jaroslav Povšík v týdeníku uvedl, že se ve výrobě octavií zatím zaměstnanci sobotního provozu obávat nemusejí, ale do budoucna bude třeba najít nějaký kompromis. Jednou z možností je zavedení vícesměnných modelů, které by znamenaly zvýšení počtu zaměstnanců a výrobu po celou sobotu.

Vedení chce dobrovolné směny navíc

Předseda představenstva Škody odpovědný za výrobu Michael Oeljeklaus týdeníku řekl, že dříve než se začne s odbory bavit o vícesměnných systémech, mělo by se začít úvahami o dobrovolných směnách navíc, kterými by firma pokryla požadavky zákazníků.

„Lidé jsou přepracovaní a práci navíc už nechtějí. I když je směna dobrovolná, tak jsme firmě řekli, že už to dělat nechceme,“ prohlásil ale Povšík.

Octavia stále nejprodávanější

Octavia je na trhu dva roky a je nejprodávanějším vozem firmy i v České republice.

Podle letošních údajů se do srpna prodalo v ČR z nových aut nejvíce octavií, a to téměř 16 tisíc vozů.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 miliónů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Zákazníkům dodala rekordní počet 1,037 miliónu vozů, což je meziroční nárůst téměř 13 procent.

Reklama

Související články

Výběr článků