Hlavní obsah

Rakouské železnice čeká v pondělí stávka. Dotkne se to i Česka

27. 11. 2022, 12:38

Rakouské odbory zastupující pracovníky v odvětví dopravy Vida kvůli sporu o platy chystají na pondělí celodenní stávku na železnicích. Dotknout by se měla všech spojů, včetně těch s Českem. Jak na svém webu upozornily České dráhy, může k některým omezením v dálkové dopravě dojít už dnes a také v úterý.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Dne 28. listopadu 2022 mezi půlnocí a 24. hodinou nepojedou v Rakousku žádné vlaky,“ uvedly na svém webu odbory. Zároveň požádaly cestující o pochopení a solidaritu s 50 000 zaměstnanci na železnici.

Rakouské dráhy ÖBB na internetu pasažéry vyzvaly, aby zrušili všechny cesty, které nejsou nutné, nebo hledali alternativní dopravu. Zároveň poznamenaly, že se ještě dnes uskuteční další kolo vyjednávání se zástupci odborové organizace, aby bylo možné stávku odvrátit.

Také ÖBB upozorňuje, že k výpadkům jednotlivých spojení může dojít už v neděli večer a případně i v úterý.

„K některým omezením v dálkové dopravě může dojít i před stávkou (27. listopadu), popřípadě den po stávce (29. listopadu),“ uvedly na webu České dráhy. „Jízdu mezinárodních vlaků zajistíme v ČR bez omezení,“ napsal český dopravce na twitteru.

Strojvedoucí mají vztek. Železniční dopravu v Německu ochromila stávka

Ekonomika

Reklama

Související témata:

Výběr článků