Hlavní obsah

Penta tlačí na minoritní akcionáře Fortuny, zvyšuje nabídku na odkup

3. 1. 2018, 9:11 • Aktualizováno 3. 1. 2018, 10:05
Novinky, ČTK, bož

Skupina Penta prostřednictvím dcery Fortbet Holdings Limited nabídne minoritním akcionářům společnosti Fortuna Entertainment Group odkup akcií na českém trhu za cenu 182,50 Kč za akcii. Lhůta pro doručení oznámení o akceptaci ze strany zájemců o odkup akcií začne 23. ledna, uvedl Josef Němeček ze společnosti Patria, která bude odkup na českém trhu řídit.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Sázková kancelář Fortuna

Článek

Penta chce ve Fortuně chce získat stoprocentní podíl, nyní vlastní 80,2 procenta. Kurz akcií na pražské burze skončil v úterý na 178,50 koruny za akcii, ve středu před desátou se pohyboval kolem 180 korun.

Původně Fortuna v březnu loňského akcionářům nabízela 98,69 koruny za akcii, což bylo i pod jejich tehdejší cenou, která se blížila 110 korunám za akcii.

Penta chce být dlouhodobým investorem

Penta vlastní 80,2 procenta akcií skrze společnost Fortbet Holdings Limited registrovanou na Kypru. V době, kdy oznámila své plány, její podíl činil 68,25 procenta akcií.

Skupina v březnu uvedla, že chce být ve Fortuně dlouhodobým investorem bez plánovaného data exitu.

Fortuna je původně česká společnost, založená v roce 1990 skupinou čtyř soukromých osob v čele s Michalem Horáčkem. O rok později vznikla sesterská sázková kancelář Terno na Slovensku. Skupina Penta obě firmy odkoupila v roce 2005. Na pražskou a varšavskou burzu Fortuna vstoupila v roce 2010. Jako první tuzemská firma získala licenci pro provozování hazardních her na internetu.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků