Hlavní obsah

Zabaveno ANO-fertem. Milion chvilek vylepil exekuční pásky proti Babišovi

27. 9. 2021, 9:45

Spolek Milion chvilek v pondělí ráno připravil v desítkách měst po celé ČR happening s názvem „Zabaveno ANO-FERTEM”. Akce má podle spolku upozornit na „prorůstání konglomerátu ANO/Agrofert naším státem”, které by se podle něho mohlo stupňovat, pokud po sněmovních volbách složí vládu hnutí ANO.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Aktivisté v centru Brna obmotali některé veřejné objekty exekuční páskou

Článek

Dobrovolníci spolku v pondělí časně ráno omotali vybrané objekty veřejného prostoru, například autobusové zastávky, sochy nebo kašny žlutou exekuční páskou. Happening se vedle Prahy koná zhruba ve třech desítkách měst, například v Brně, Ostravě, Hradci Králové nebo Plzni. Informovala o tom mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková.

Po Babišovi při autogramiádě v Průhonicích někdo hodil vejce

Domácí

"Jde o nenásilný politický protest, který poukazuje na toxické podmanění si státu koncernem Agrofert. Prsty Andreje Babiše sahají daleko už nyní. A pokud dál zůstane v čele našeho státu, nebude to stejně strašné jako teď. Bude to mnohem horší. Ale ještě máme šanci to zastavit,” uvedla k důvodu pořádání happeningu mluvčí Strašáková.

Foto: Václav Šálek, ČTK

V centru Brna byly některé veřejné objekty obmotané žlutou exekuční páskou. Jedná se o happening spolku Milion chvilek pro demokracii

Spolek uvedl, že chce upozornit, že zůstane-li Babiš premiérem i po říjnových sněmovních volbách, prorůstání soukromého zájmu do veřejné sféry se bude stupňovat. "Kromě zemědělské půdy, lesů, potravinářských podniků, zdravotnických zařízení a státních úřadů už v téhle dystopické vizi budoucnosti nenasytnost premiéra Babiše a jeho ANO-FERTU pohltila v podstatě každý kout této země, který má sloužit občanům. A právě to mají pásky symbolizovat,” uvedl místopředseda Milionu chvilek Jiří-Jakub Zévl.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Sochu před Nejvyšším správním soudem v centru Brna obmotali aktivisté Milionu chvilek žlutou exekuční páskou s nápisem Zabaveno ANO-FERTEM

Pásky s nápisem "Zabaveno ANO-FERTEM" se tak objevily na frekventovaných místech, kterými lidé chodí například do práce nebo na nákup. V Praze je páska zhruba na desítce míst, například na Václavském náměstí je páskami obehnaná socha svatého Václava. Další pásky mohou lidé vidět na frekventovaných přestupních stanicích metra, tedy na Florenci, na Andělu nebo na I. P. Pavlova.

Protest je podle organizátorů zcela legální, pásky po ukončení protestu opět odstraní.

Záznam: Demonstrace s názvem MÁME TOHO DOST! na Václavském náměstíVideo: Novinky.cz/ ČTK

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017. Pořádá protesty a demonstrace, v nichž upozorňuje na kauzy spojené především s premiérem Babišem. Podle spolku je premiér ve střetu zájmů a nedodržuje volební sliby. Předloni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 000 lidí. V březnu zástupci spolku namalovali na pražském Staroměstském náměstí kříže připomínající oběti covidu.

Reklama

Výběr článků