Hlavní obsah

Za jakých podmínek se vrátí žáci do škol? Brífink ministrů Vojtěcha a Plagy

17. 8. 2021, 9:52 – Praha
Novinky, ber

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství Robert Plaga (oba za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová v úterý na společné tiskové konferenci představí protiepidemická opatření, která budou platit od září ve školách. Brífink je naplánovaný na 10. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

TK Adama Vojtěcha a Roberta PlagyVideo: Novinky

 
Článek

Vláda již dříve schválila, že se děti na začátku školního roku otestují na koronavirus 1., 6. a 9. září. Mohou se nechat testovat i v některém oficiálním testovacím místě a poté doložit potvrzení o testu. Děti v prvních třídách se budou moci testovat až druhý školní den.

Změny v covidových opatřeních. Dotknou se restaurací i akcí

Domácí

Primárně se počítá s antigenními testy. Školy mohou využít ale i PCR testy, musí si je nicméně zajistit samy. Mohou pak na ně dostat příspěvek 200 korun.

Děti, které se nenechají testovat, budou muset nosit ochranu dýchacích cest. Podle Vojtěcha ale nebudou nijak vyňaty z kolektivu.

Podmínky pro testování budou podle ministra platit i pro zaměstnance škol. Povinnost nosit roušky bude ve společných prostorách školy.

Test nebudou muset absolvovat ti, kteří mají dokončené očkování nebo prodělali v posledních 180 dnech onemocnění covid-19.

Vláda schválila 1,4 miliardy na pomoc s obnovou domů po tornádu a bouřích

Domácí

Reklama

Výběr článků