Hlavní obsah

Tendr na leteckou záchranku na Ústecku: ministerstvo vybralo stejnou firmu

22. 12. 2016, 10:28 • Aktualizováno 22. 12. 2016, 17:27

Ministerstvo zdravotnictví znovu vybralo za vítěze tendru na leteckou záchrannou službu na Ústecku firmu ATE. Doporučila mu to komise, která nabídky znovu posoudila, uvedla ve čtvrtek ČTK.

Foto: Alex Švamberk, Novinky

Záchranáři v akci (ilustrační foto)

Článek

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) před tím odmítl, že by měl úřad již v pátek podepsat dodatek, na jehož základě by leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji měla první dva měsíce příštího roku zajišťovat společnost DSA. Její nabídku bude prý úřad nejprve posuzovat.

Místopředseda představenstva DSA Daniel Tuček přitom v pátek ČTK řekl, že firma ministerstvu na začátku prosince nabídla, že by kvůli průtahům s tendrem mohla dočasně pokračovat v zajišťování služby za provozní náklady. Ministerstvo podle Tučka nabídku přijalo.

„Domluvili jsme se, máme odsouhlasený dodatek a dneska ho podepíšeme,” řekl v pátek.

Resort v pátek podepsal memorandum o zajištění letecké záchranky s ministerstvy obrany a zdravotnictví.

Tam a zase zpátky

Uzavřít novou smlouvu na provozování letecké záchranky v kraji zakázal ministerstvu předběžným opatřením Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

V tendru uspěla společnost Air-Transport Europe (ATE). Rozhodnutí u antimonopolního úřadu napadla právě konkurenční firma DSA, která poukazovala na mimořádně nízkou cenu. [celá zpráva]

Resort následně sestavil novou komisi, která má zajistit výběr provozovatele. Kdyby nedošlo k prodloužení smlouvy s DSA, pro pacienty by létaly policejní vrtulníky ze základny v Praze. Ty ostatně nyní v kraji zajišťují noční provoz. Pomoc nabídla i armáda.

Reklama

Související články

Výběr článků