Hlavní obsah

Stát v kauze Nagyová zabavil neobviněnému podnikateli zlato a peníze, omlouvat se nemusí

1. 8. 2016, 19:35 – Praha

Stát se podle soudu nemusí omlouvat podnikateli Luboši Paškovi, kterému policie v roce 2013 v souvislosti s razií na Úřadu vlády zabavila zlato a desítky miliónů korun. Uvedl to v pondělí Český rozhlas - Radiožurnál. Pašek nebyl podle rozhlasu z ničeho obviněn, ale majetek mu zatím vrácen nebyl.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Podnikatel se dožadoval omluvy a odškodného 50 000 Kč. Jeho žalobu na stát zamítl Obvodní soud pro Prahu 2.

"Soud ještě doplnil, že můj klient není účastníkem žádného řízení, ve kterém by mohl uplatnit svoje nároky, a že má z tohoto důvodu omezené mantinely, žádat nápravu právní cestou," řekl rozhlasu Paškův právník Prokop Beneš.

Policisté majetek zabavili před dvěma lety při razii v rámci vyšetřování kauz kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové. Prvotním impulsem pro zásah bylo podezření na činnost organizované zločinné skupiny. V ní podle policejních materiálů působil i lobbista Roman Janoušek, který je podle médií Paškovým obchodním partnerem.

Pašek se po razii k zabavenému majetku přihlásil a několikrát neúspěšně žádal o vrácení majetku. Paškův advokát Radiožurnálu řekl, že jeho klient přitom doložil, že peníze vydělal legálně v podnikání a poctivě zdanil.

Reklama

Související články

Výběr článků