Hlavní obsah

Senátor Dryml s odvoláním pohořel, pokutu musí zaplatit

29. 5. 2014, 20:19

S odvoláním proti verdiktu imunitního výboru senátor Vladimír Dryml (dříve ČSSD) neuspěl. Musí tak zaplatit pokutu ve výši 20 tisíc korun za slovní útok na jiného lékaře. Dryml žádal horní parlamentní komoru, aby případ vrátila výboru k novému projednání. Senát ale potvrdil rozhodnutí výboru.

Foto: Milan Malíček, Právo

Vladimír Dryml

Článek

Dryml dostal finanční sankci za to, že jako ředitel vrchlabské nemocnice počátkem loňského června na adresu jemenského lékaře z královéhradecké letecké záchranky pronesl slova: "Vrať se, odkud jsi přišel". Jeho slova byla výborem vyhodnocena jako přestupek a jako výrok s rasovým podtextem.

Proti tomu se Dryml ohradil. Argumentoval posudkem soudního znalce, který si nechal vypracovat a podle něhož výrok nemohl být rasově motivovaný, či podjatostí některých členů výboru z Královéhradeckého kraje.

"Senátní imunitní výbor mě v podstatě veřejně nazval rasistou a ještě mi udělil nejvyšší možnou pokutu," uvedl Dryml. Tvrdí, že pouze hájil pravidla a bezpečnost nemocnice a jejích zaměstnanců, svůj výrok za urážku a rasistický výrok nepovažuje.

Senátoři věří výpovědím svědků

Předseda senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl (za ČSSD) uvedl, že imunitní výbor o sankci rozhodl na základě poskytnutých dokumentů policie a výpovědí svědků. Znalecký posudek zpochybnil. Senátor a královéhradecký hejtman Lubomír Franc (ČSSD) odmítl Drymlovo tvrzení, že nemocnice nebyla o příletu vrtulníku záchranky informována.

Také předseda imunitního výboru Jiří Oberfalzer (ODS) se odvolával na výpovědi svědků a uvedl, že Dryml se při jednání výboru ve dvou případech dopustil lživých tvrzení. Svědci podle něj nepotvrdili, že ho jemenský lékař slovně napadl kvůli jeho příslušnosti k Senátu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků