Hlavní obsah
Dosavadní senátor za Rychnov nad Kněžnou Miroslav Antl na archivním snímku Foto: Josef Horázný, ČTK

Miroslav Antl

Někdejší náměstek policejního prezidenta a jeden z nejvýznamnějších policistů v zemi. Spekulovalo se o jeho možném nahrazení tehdejšího šéfa policie Jiřího Koláře. Jako policista se zabýval těmi nejvážnějšími případy. Jeho slibně se rozvíjející kariéru zhatila nehoda, po které nadýchal půl promile. V roce 2008 byl za ČSSD zvolen senátorem.

Dosavadní senátor za Rychnov nad Kněžnou Miroslav Antl na archivním snímku Foto: Josef Horázný, ČTK
Miroslav Antl

Antl se narodil 21. února 1955 v Ostravě, vystudoval gymnázium a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Dvaadvacet let působil jako státní zástupce a následně se stal ředitelem Úřadu vyšetřování pro ČR při ministerstvu vnitra.

Jeho kariéra strmě stoupala. Stal se vítězem ankety Českého rozhlasu o „Šarmantní osobnost roku 1999” a občanským sdružením Rodiče proti drogám byl vyhlášen „Frajerem roku”. V roce 2002 se stal náměstkem policejního prezidenta.

Svým oceněním však nedostál. Téhož roku boural pod vlivem alkoholu a následně odešel od policie. Přestupek byl navíc promlčen, a to údajně proto, že se Antl vyhýbal převzetí předvolacích obsílek. Sám tato obvinění odmítl.

Poté se živil jako pedagog na Policejní akademii ČR a jako konzultant. Byl také ředitelem pro bezpečnost v Českém Telekomu a Telefónice O2. V současnosti působí jako právník a expert na trestní právo a přednáší na Univerzitě Hradec Králové. Zabývá se také publikační činností a má za sebou řadu kurzů včetně školení FBI. Od roku 2011 je také lektorem na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

V roce 2014 získal medaili za zásluhy od Krajského sdružení hasičů Královéhradeckého kraje.

Politická kariéra

V roce 2008 byl za ČSSD zvolen do Senátu, kde je místopředsedou ústavně právního výboru a Stálé komise Senátu pro ochranu soukromí. V roce 2014 svůj mandát senátora obhájil. Je rovněž členem mandátového a imunitního výboru. V Senátu však patří k největším absentérům, jelikož od znovuzvolení v roce 2014 chyběl na 59,7 % hlasování.

V krajských volbách v roce 2012 byl zvolen zastupitelem Královéhradeckého kraje. Ve volbách v roce 2016 svůj mandát obhájil. Na kandidátce byl na třetím místě, ale díky zisku nejvíce preferenčních hlasů z kandidátů ČSSD se dostal na místo první.

Je ženatý a má jednu dceru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků